خانه / سنجش از دور(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / فصل دوم: روش خروجی گرفتن و تبدیل فرمت نقشه ها و تصاویر (Export)

فصل دوم: روش خروجی گرفتن و تبدیل فرمت نقشه ها و تصاویر (Export)

نرم افزار SAS.planet این امکان را به شما میدهد که تصاویری که دانلود و ذخیره  کردید را تغییر فرمت دهید (مانند: KMZ,ZIP.JNX, SQLite,…) و در سایر نرم افزار های نمایش نقشه مانند گوگل ارث ، گلوبال مپر و یا انواع دستگاه هایGPS  گوشی ها تبلت های هوشمند  به کار گیرد و از نقشه ها  و تصاویر در نرم افزارهایی مانند OURAX MAP به صورت آفلاین استفاده کنید.

روش انجام کار:

برای خروجی گرفتن و تبدیل فرمت نقشه ها و تصاویر ابتدا می بایست محدوده مورد نظر خود را انتخاب کنید و تصاویر و نقشه های آن را به روش توضیح داده شده در مرحله قبل دانلود کنید، سپس از تب export  در پنجره selection manager در قسمت export selection to format  فرمت دلخواه خورد را انتخاب کنید.

نکته:

 اگر قصد استفاده از تصاویر به صورت آفلاین در گوشی های هوشمند را دارید پیشنهاد می شود از نرم افزار Ourax map  استفاده کنید که فرمت آن SQLite3 می باشد.

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

موزاییک عکس های هوایی

فیلم آموزشی:موزاییک عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای- دکتر سعید جوی زاده- قسمت دوم

فیلم آموزشی:موزاییک عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای- دکتر سعید جوی زاده- قسمت دوم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟