خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / معرفی کتاب: فن آوری های مکانی برای بهداشت شهری

معرفی کتاب: فن آوری های مکانی برای بهداشت شهری

فن آوری های مکانی برای بهداشت شهری-موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز

در این پست قصد داریم که به معرفی کتاب: فن آوری های مکانی برای بهداشت شهری بپردازیم وآن را  در اختیار شما قرار دهیم.

کتاب: فن آوری های مکانی برای بهداشت شهری کتابی بسیار حرفه ای با نثری روان برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته جغرافیا مناسب است.

معرفی کتاب:

فن آوری های مکانی  برای بهداشت شهری

معرفی کننده:

سعید جوی زاده

نویسنده :

یانگمی و همکاران

ناشر:

اشپرینگر

محصول سال :2020

Title:

Geospatial Technologies for Urban Health

Author(s): Yongmei Lu, Eric Delmelle

Series: Global Perspectives on Health Geography

Publisher: Springer International Publishing, Year: 2020

چکیده:

این کتاب مجموعه ای  از مقالات پژوهشی و کاربردی پیرامون پیشرفت ، فرصت ها و چالش های مربوط به پیشرفت فن آوری های مکانی فضایی  را برای کاربردهای تحقیق و مدیریت بهداشت شهری ارائه می دهد. نویسندگان این فصل فناوریهای مختلفی از سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS سنتی و فناوریهای سنجش از دورRS ، فناوریهای ردیابی / سیستم موقعیت جهانی GPSموقعیت یابی و اطلاعات جغرافیایی داوطلبانه (VGI) را که اخیراً توسعه یافته اند ، پوشش می دهد. در چهار بخش اصلی ، این کتاب به طور منحصر به فرد در گفتگو درمورد چگونگی پیشرفت فناوری های جغرافیایی و سایر تحقیقات GIScience با پرداختن به داده ها و چالش های ارائه شده توسط موضوعات بهداشت شهری ، کمک می کند. این کتاب برای کسانی که سوابق جغرافیایی پزشکی و پزشکی ، اپیدمیولوژی اجتماعی ، برنامه ریزی شهری ، مدیریت بهداشت و تحقیقات شیوه زندگی در نظر گرفته شده است.

این کتاب با مقدمه ای از ویراستاران آغاز می شود ، با ارائه مروری بر فناوری های سنتی و در حال ظهور زمین شناسی و چگونگی کمک به هر یک از آنها در مطالعات بهداشتی شهری. بخش 1 خطرات و بیماریهای شهری را پوشش می دهد و الگوهای مکانی و زمانی موضوعات بهداشتی منتخب شهری را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. بخش 2 به دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی شهری می پردازد و نشان می دهد که چگونه فن آوری های سنتی و جغرافیایی سنتی و جدید در بخش های مختلف جمعیت شهری با چالش های متنوعی روبرو هستند. بخش 3 به ترکیب فن آوریهای مکانی در ارتقاء رفتارهای سالم و سبک زندگی در مناطق شهری می پردازد. بخش 4 چگونگی ترکیب فن آوری های مکانی را در سیاست های بهداشت شهری و شیوه های مدیریتی ارزیابی می کند. این مقالات با اتخاذ دیدگاه آینده نگر ، چالش های مختلف سلامتی در سیستم های شهری را مورد بررسی قرار می دهند و بررسی می کنند که چگونه فناوری های جدید و در حال ظهور مکانی فضایی  برای توسعه این مشکلات نیاز به توسعه دارند.

کتاب تکنولوژی های مکانی در بهداشت شهری
کتاب تکنولوژی های مکانی در بهداشت شهری

برای مشاهده و دانلود به لینک زیر:

http://s6.picofile.com/file/8391627818/geo_spatial_and_helth_city.pdf.html

 

 

 

 

،GIScience،GPS،RS،VGI،اپیدمیولوژی اجتماعی،اطلاعات جغرافیایی داوطلبانه،بررسی وتحلیل مکان یابی کاربری مراکز درمانی بهداشتی،برنامه ریزی شهری،بهداشت شهری،بهداشت محیط،بیمارستان،پایگاههای بهداشتی،تکنولوژی های مکانی در بهداشت شهری،جغرافیای پزشکی،سامانه اطلاعات جغرافیایی،سنجش از دور،شبکه بهداشت،شبکه بهداشت و درمان شهرستان،ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎی ﻣﺮاﮐﺰ ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ درﻣﺎﻧﯽ،فن آوری های مکانی،قانون بهداشت شهری،کیفیت بهداشتی،محیط شهری، مدیریت بهداشت و تحقیقات شیوه زندگی،مراکز بهداشتی درمانی،مرکز بهداشت،مرکز بهداشتی در سطح شهر،معیارهای مکان یابی بیمارستان،معیارهای مکان یابی مراکز بهداشتی درمانی،مکان یابی بهینه بیمارستان با استفاده از رویکرد ترکیبی ANP و GIS در محیط فازی،مکان یابی بهینه مراکز درمانی شهری با استفاده از GIS،نام یک مکان بهداشتی،وزارت بهداشت،

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای

معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای معرفی کتاب: تکنیک های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟