• ادغام سه بعدی یکپارچه
 • کارتوگرافی واضح و برچسب زدن با آنتی آلیاسینگ
 • ادغام واقعی با ArcGIS Online
 • رابط روبان هوشمند متنی
 • پردازش 64 بیتی
 • ویرایش بهبود یافته و بصری

معایب arcgis pro

 • هزینه لایسنس بالا
 • فایل های پروژه با ایجاد فایل های استفاده نشده حجیم هستند
 • تبدیل MXD همه اشیا را از دست می دهد
 • واگذاری مجوز از طریق ArcGIS Pro
 • منحنی یادگیری بالا

چه زمانی به ArcGIS Pro مهاجرت خواهید کرد؟

نرم افزار esri arcgis pro

همه نرم افزارهای عالی در نهایت برای مدرن کردن تجربه کاربر تکامل می یابند. با ArcView 3 این اتفاق افتاد. سپس به ArcMap.

و به ناچار برای ArcGIS Pro اتفاق خواهد افتاد .

اما چرا باید به فکر تغییر به ArcGIS Pro باشید؟ یا اصلا مهاجرت خواهید کرد؟

خواه سرعت، نرمی، یا صرفاً قدرت خام باشد، در اینجا 17 دلیل برای انتقال به ArcGIS Pro در حال حاضر آورده شده است.

1 ادغام سه بعدی واقعی با صحنه های محلی و جهانی

نقشه پایه ارتفاع

به یاد دارید زمانی که مجبور بودید ArcScene یا ArcGlobe را برای مشاهده داده های سه بعدی باز کنید؟ این ایده به دلیل ArcGIS Pro در آستانه انقراض است. ناگهان دو بعدی و سه بعدی یکپارچه می شوند. حتی می توانید 2 بعدی را با 3 بعدی همگام یا تبدیل کنید. یا برعکس، سه بعدی با دو بعدی.

اکنون همه چیزهای سه بعدی در دسترس همه است – ویرایش، جدول زمانی فیلم، و صحنه های وب. ArcGIS Pro چه خطوط لوله، چه خدمات شهری یا هر یک از هزاران کاربرد GIS باشد ، این صنایع را به بعد سوم سوق می دهد.

اعتراف کن. حرکت از ArcScene به ArcMap بسیار دردناک بود. حتی نمی‌توانید لایه‌ها را از ArcScene به ArcMap بکشید و رها کنید. اما ناگهان، اکنون داده های سه بعدی شما به ظاهر با ArcGIS Pro با صحنه های محلی و جهانی یکپارچه می شوند .

و این خیلی مرتب است.

2 رابط روبان متنی هوشمند

رابط کاربری arcgis pro

متخصصان GIS (از جمله خودم) برای تغییر به ArcGIS Pro مردد هستند زیرا همه ابزارهای مورد علاقه شما جابه جا شده اند!

اما در واقع این رابط زبانه متنی است که واقعاً به تجربه کاربر می‌افزاید، زیرا ابزارهای مورد علاقه شما را در جایی قرار می‌دهد که بتوانید راحت‌تر به آنها دسترسی داشته باشید (حتی ابزارهای جدید). این بدان معناست که وقتی روی یک برگه کلیک می‌کنید، رابط متنی فقط ابزارهای مرتبطی را نشان می‌دهد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

به عنوان مثال، وقتی روی یک تصویر شطرنجی در فهرست مطالب خود کلیک می‌کنید، تب View با ابزارهایی مانند کشیدن انگشت و تنظیمات شفافیت ظاهر می‌شود. به جای تلاش برای یافتن نوار ابزار جلوه های خود، می توانید ابزارهای رایج را در نوار متنی آن بیابید.

به طور کلی، وقتی بیشتر با آن بازی کنید، متوجه خواهید شد که به این معنی است که برای یافتن ابزارهایی که بیشتر به آن نیاز دارید، نیازی به جستجو در اطراف ندارید. با در نظر گرفتن همه موارد، رابط برگه اولین چیزی است که هنگام راه اندازی ArcGIS Pro متوجه می شوید. اما هنگامی که یاتاقان های خود را بدست آورید، این بزرگترین مانعی است که باید بپرید. و از این کار خوشحال خواهید شد.

3 کارتوگرافی تایید شده توسط جک دنجرموند

arcgis pro cartography

چیزی در کارتوگرافی ArcGIS Pro وجود دارد که نمی توانم انگشت خود را روی آن بگذارم.

ممکن است ضد الایاسینگ آن باشد که به فونت ها و ویژگی ها شفافیت می بخشد. یا چه کسی می‌داند، می‌تواند شفافیت جدیدی باشد که واقعاً جلوه‌های کارتوگرافی منحصربه‌فردی را به نقشه‌های شما اضافه می‌کند. در هر صورت، ArcGIS Pro نمادشناسی خود را برای یک رویکرد شیک تر به نقشه برداری به طور کامل بازبینی کرده است.

به یاد دارید زمانی را که مجبور بودید ده ها بار برای افزودن هاله کلیک کنید؟ وقتی روی نماد ویژگی‌ها در فهرست مطالب کلیک می‌کنید، پنجره نماد شناسی باز می‌شود، بنابراین لازم نیست برای تغییر نماد، همه کادرها را مرور کنید.

با استفاده از نمایش‌ها ، انعطاف‌پذیری بیشتری با کلاس‌های نماد مبتنی بر مقیاس می‌دهد. به عبارت دیگر، می توانید نماد شناسی از پیش تعریف شده را در محدوده های مقیاس مختلف با نمایش های نمادین یکپارچه (STYLEX.) نشان دهید.

فرقی نمی‌کند شفافیت شفاف یا شفاف‌سازی افزایش یافته باشد، ArcGIS Pro نحوه نمادسازی ویژگی‌ها در نقشه را دوباره تعریف کرده است. حداقل می توان گفت، کارتوگرافی پیشرفته در ArcGIS Pro بزرگترین مزیت آن است.

4 پروژه فکر کنید (.APRX)، نه اسناد نقشه (.MXD)

پروژه های arcgis، صحنه های محلی و جهانی

ArcGIS Pro مبتنی بر سند نیست، بلکه مبتنی بر پروژه است. اما «مبتنی بر پروژه» در واقع به چه معناست؟

پروژه های ArcGIS Pro (APRX)
 حاوی نقشه ها، جعبه ابزار، پایگاه داده، پوشه ها و حتی سبک ها هستند. به عنوان مثال، پروژه ها می توانند چندین نقشه و چند طرح در یک پروژه داشته باشند. این همچنین به این معنی است که طرح‌بندی‌ها دیگر به نقشه‌ها وابسته نیستند.

شما می توانید به عنوان یک سازمان به طور منسجم با پروژه ها کار کنید زیرا آنها حاوی موارد پورتال و فایل های شبکه شما هستند. تشخیص می دهد که به کدام پوشه ها، سرورها و پایگاه داده ها بیشتر دسترسی دارید. پروژه ها با به خاطر سپردن درایوهای شبکه مورد علاقه شما بسیار هوشمندتر هستند.

5 ساخت پشت بام واقع گرایانه به صورت سه بعدی

ساخت پشت بام

پارکور در شما می خواهد از ArcGIS Pro برای ابزار ساختمان های سه بعدی خود استفاده کند. اندازه گیری هر پرش ساختمان یک شیرین کاری مرگبار است.

من عاشق رندر سه بعدی نرم در ArcGIS Pro هستم. هنگامی که یک لایه سه بعدی اعمال می کنید، می توانید نوع سقف را مشخص کنید.

تنها چیزی که نیاز دارید یک مدل سطح دیجیتال نرمال شده (nDSM) است و ابزار تمام کارها را انجام می دهد.

این ساختمان یک پرش 13 متری است. شدنی است؟

6 به راحتی به ArcGIS آنلاین دسترسی پیدا کنید

داده های آنلاین arcgis

من خیلی طرفدار ورود به حساب ArcGIS Online شما (به عنوان یک مرحله مقدماتی و ضروری) برای کار با ArcGIS Pro نیستم. اشتباه نکنید Esri یک ماشین خوب روغن کاری شده ArcGIS Online ساخته است که به کاربران امکان می دهد نقشه ها و برنامه ها را در فضای ابری مجسمه سازی کنند.

اگر از ArcGIS Online استفاده کرده‌اید، می‌دانید که ساختن نقشه‌های وب و برنامه‌هایی که می‌توانید برای سازمان خود پیاده‌سازی کنید چقدر ساده است. ArcGIS Online برنامه ای برای این کار دارد.

پس از انتشار صحنه های وب سه بعدی یا نماهای دو بعدی، می توانید کد را با استفاده از API جاوا اسکریپت Esri سفارشی کنید یا از آرکید برای مشخص کردن نمادها استفاده کنید. در ArcGIS Pro، می‌توانید اعتبارات آنلاین ArcGIS Online را برای انجام تقریباً هر کاری مصرف کنید.

7 تصاویر با بارگذاری سریع

تصویرسازی arcgis pro

تا به حال، مصرف محصولات georeferenced از پهپادها مانند DJI و ماهواره‌ها هرگز واقعاً برای Esri نبوده است. با این حال، ArcGIS Pro شروع به رسیدگی بهتر به این وظیفه چالش برانگیز کرده است.

اگر از هواپیماهای بدون سرنشین در سازمان خود استفاده می کنید، ArcGIS Pro با Drone2Map سازگار است . وقتی داده‌های سه بعدی از یک پهپاد جمع‌آوری می‌کنید، چیز خوبی است. (نگاه کنید به شماره 1 در بالا)

هنگامی که داده های ماهواره ای را غربال می کنید ، ArcGIS Pro فایل های XML را تشخیص می دهد. اما نتوانستم آن را در برنامه بکشم و رها کنم. اگر دوست داشتید می توانید با جعبه ابزار SNAP این کار را انجام دهید، این یک امتیاز بود.

8 ابزار ویرایش بهبود یافته و تجربه

جلسه ویرایش arcgis pro

اکنون که 3D واقعاً در ArcGIS Pro ادغام شده است، ویرایش سه بعدی نیز بسیار آسان تر می شود. اما این فقط سه بعدی نیست، زیرا ArcGIS pro بیشتر ابزارها و تجربه ویرایش GIS را تقویت می کند.

برای مثال، گزینه‌های پیش‌فرض بسیار متفاوت از آنچه در ArcMap استفاده می‌کنید، هستند. به جای نقطه و کلیک پیش‌فرض، می‌توانید چند ضلعی، چندضلعی تکمیل خودکار، چندضلعی راست‌زاویه، دست آزاد، تکمیل خودکار آزاد دست و ردیابی را انتخاب کنید. با گستره وسیعی از گزینه‌های ویرایش، مطمئناً تجربه کاربر را در ذهن نگه می‌دارد.

از آنجایی که گرتیکول ها به راحتی در نقشه ها اضافه می شوند، به کاربر در ویرایش کمک می کند. علاوه بر این، ArcGIS Pro ابزارهای نسخه‌سازی موجود، مرجع خطی و بررسی داده‌ها را بهبود می‌بخشد.

9 وظایف نویسنده به عنوان فرآیندهای تجاری

وظایف arcgis pro

آیا تا به حال یک فرآیند گام به گام در مایکروسافت ورد نوشته اید تا دیگران آن را دنبال کنند؟

اگر قبلاً این کار را انجام داده اید، ممکن است بخواهید در استفاده از «وظایف» تجدید نظر کنید . وظایف شامل مراحل از پیش تعیین شده برای یک عملیات تجاری مکرر است.

به عنوان مثال، اگر شرکت شما جمع آوری میدانی را انجام می دهد، می توانید آن را با مجموعه ای از مراحل از پیش تعیین شده مصرف کنید:

 • داده ها را مصرف کنید
 • ویرایشگر را با نمادشناسی خاص روشن کنید
 • کنترل کیفیت را انجام دهید

به جای نوشتن همه اینها در یک سند word، موضوع نوشتن یک کار است. این کاری است که شهر پورتلند، اورگان برای آموزش خود انجام داد.

10 داده های خود را به صورت پویا با اینفوگرافیک نمودار کنید

هرم عصر اینفوگرافیک

ArcGIS Pro یک تکنیک جدید و ابتکاری را برای اضافه کردن نمودارهای زیبا در خروجی های خود معرفی کرد. و این تکنیک زیر یک دکمه اینفوگرافیک تیتر شده است.

در حالی که اینفوگرافیک ها اعتبار مصرف می کنند، حرفه ای و سریع به نظر می رسند، دقیقا همان چیزی که مخاطب شما به آن نیاز دارد. مسابقات پوستر دانش‌آموزی 10 برابر زیباتر به نظر می‌رسند تا به مزیتی که برای رساندن پیام به آن نیاز دارید برسد.

نمودارها در ArcGIS Pro بهتر طراحی شده اند. آنچه در اینجا مهم است این است که وقتی داده های خود را در پروژه خود تغییر می دهید، این نمودارها چگونه به صورت تعاملی به روز می شوند. به جای اینکه وقتی شخصی داده‌های شما را ویرایش می‌کند، نمودار را به‌صورت دستی به‌روزرسانی کنید، آن را به‌صورت پویا برای شما به‌روزرسانی می‌کند.

11 Python 3 و Conda Facelift

arcgis pro python 3 conda

اکثر متخصصان GIS به کار با Python 2.7 برای نیازهای اتوماسیون خود عادت دارند. با این حال، یک تغییر چهره بزرگ ArcGIS Pro این است که چگونه به پایتون 3 تغییر می کند. همچنین نحوه استفاده از Python برای شما با Conda متفاوت است.

و استفاده از پایتون به دلیل تعداد به ظاهر بی پایان بسته های موجود در آن واقعا منطقی است. اما اینجاست که کوندا وارد بازی می شود. به منظور مدیریت این تطبیق پذیری، Conda یک برنامه مدیریت بسته برای نصب، اجرا و به روز رسانی بسته ها و وابستگی های آنها دارد.

تغییر قابل توجه دیگر این است که چگونه ماژول arcpy.mapping به arcpy.mp تغییر نام داده است . به غیر از این، ماژول های پایتون اساسا یکسان باقی می مانند.

12 ابزار سنجش از راه دور وسیعتر

Lidar points 3d

چیزی که در ArcGIS Pro کمتر مورد توجه قرار می گیرد این است که چگونه Esri افق ها را با ابزارهای جدید سنجش از راه دور خود گسترش می دهد. برای مثال، شاخص‌های پوشش گیاهی شامل شاخص گیاهی تفاوت نرمال شده (NDVI) ، SAVI و بسیاری موارد دیگر است.

شما هرگز نمی توانید واقعاً با LiDAR در ArcMap به خوبی کار کنید. حداقل می توان گفت، LiDAR هرگز واقعاً نقطه قوت آن نبوده است. به همین دلیل است که برنامه‌های افزودنی مانند LP360 برای تقویت عملکردی که نمی‌توانید به دست آورید، وجود دارد.

همانطور که می بینید، مصرف و مشاهده LiDAR به شکل ابر نقطه ای دیگر دردسرساز نیست. هنگامی که فایل های LAS خود را به داده های LAS اضافه می کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به صحنه محلی سه بعدی خود منتقل کنید.

13 این سریعتر از فلش است

ابزار شطرنجی

خوب، شاید فلش نباشد. اما شاید برادر دوقلوی او که او هم سریع است.

اما نه مثل فلاش سریع.

ArcGIS Pro چند رشته ای است. این بدان معنی است که شما می توانید فرآیندها را اجرا کنید و ArcGIS pro هنوز پاسخگو است. پردازش موازی 64 بیتی ArcGIS Pro برای عملکرد است. با این حال، رندر سه بعدی نرم هزینه دارد. دستگاه شما نسبت به قبل به GPU و RAM بهتری نیاز دارد.

صادقانه بگویم، بسیاری از رندرها در ArcGIS Pro کندتر هستند. اگرچه، ماشینی با اسب بخار کم می‌چرخد و می‌چرخد تا زمانی که شما سیر شوید. اما هنگامی که مشکلات عملکرد را عیب یابی کردید ، باید سرعت مورد نظرتان را به شما بدهد.

14 Georeference مانند یک حرفه ای (با georeferencing خودکار)

به محض اینکه در مورد ارجاع جغرافیایی خودکار شنیدیم، مجبور شدیم آن را آزمایش کنیم. از همه مهمتر، دقت در محیط های مختلف چقدر است؟

ما در یک محیط شهری با دو تصویر مشابه شروع کردیم. در اینجا تصویر زمین مرجع با ردپای ساختمان به رنگ صورتی است.

آموزش georeference خودکار arcgis pro

به طور کامل انتظار می رفت که تصویر غیر ژئو ارجاع شده با گوشه های ساختمان تیز مانند یک دستکش جا بیفتد، نتایج به طرز شگفت انگیزی تلخ بود:

arcgis pro georeference
ArcGIS Pro Automatic Georeferencing

این ابزار برای قرار دادن در دنیای واقعی کار سختی داشت و این ساده ترین آزمایش ما بود. ما تصمیم گرفتیم همه چیز را در اینجا تمام کنیم.

امیدهای خود را با ارجاع جغرافیایی خودکار زیاد نکنید. اگر بتوانید آن را به درستی انجام دهید، این یک مفهوم منظم است.

15 دسترسی به داده های GIS معتبر و استفاده نشده

اطلس زندگی

قابلیت افزودن KML و KMZ یکی از گام های ضروری برای همکاری بهتر بود. این اکنون در ArcGIS Pro یک واقعیت است.

اما در دسترس بودن داده ها نیز گسترش یافته است. به دلیل نحوه اتصال شما به ArcGIS Online، همیشه مجهز به به روزترین داده های GIS از سراسر جهان هستید.

برای مثال، Living Atlas of the World داده‌های جغرافیایی هزاران مشارکت‌کننده در سراسر جهان را مدیریت می‌کند. پس از دوختن به هم، به عنوان تصاویر، جمعیت شناسی، نقشه های پایه حمل و نقل برای همه قابل دسترسی است.

همانطور که قبلا ذکر شد، شما همچنین می توانید در پورتال خود کار کنید و محتوای سازمان خود را بدست آورید. از آنجایی که ما دائماً داده ها را بین گروه ها به اشتراک می گذاریم، برگه اشتراک گذاری برجسته تر است. حتی می‌توانید ابزارهای پردازش جغرافیایی را به‌عنوان یک بسته پردازش جغرافیایی به اشتراک بگذارید (gpkx.)

 

16 چیز تصادفی که یاد خواهید گرفت دوست داشته باشید

چیدمان جدید

احتمالاً می‌دانید که چگونه همه برنامه‌های افزودنی که به صورت روزانه استفاده می‌کنید، مانند سه بعدی، زمین آماری، شبکه و تحلیل فضایی کاملاً یکپارچه هستند. اما این در مورد همه چیزهای کوچک است، جایی که ArcGIS Pro جایی برای بهبود پیدا می کند.

برای مثال، خنثی سازی و انجام مجدد بصری تر است. شما می توانید به طور غریزی بسیار بیشتر از آنچه قبلاً می توانستید به عقب و جلو بروید. حتی نامگذاری ابزارها نیز بصری تر است. به عنوان مثال، به جای صفحات مبتنی بر داده ، کتاب نقشه اکنون سری نقشه نامیده می شود .

همه چیز در ArcGIS Pro شیک به نظر می رسد. قبل از ایجاد یا چاپ طرح بندی جدید در پروژه خود، مشاهده پیش نمایش الگوهای نقشه چقدر مفید است؟

17 تمام مکعب های 4 بعدی فضا-زمان که می توانید رویای آنها را ببینید

کاوش مکعب زمان فضا 4 بعدی

بلوک‌ها را مثل لگو روی هم قرار دهید. هر پشته یک مکعب زمان است. از پشته بلوک ها بالا بروید و ببینید که چگونه همه چیز در زمان تغییر می کند. مکعب های قدیمی در پایین و مکعب های جدید در بالا قرار دارند. آن را در یک محیط سه بعدی قرار دهید، یک مکعب فضا-زمان 4 بعدی دریافت می کنید .

مفهوم شسته و رفته است. اکنون می‌توانیم تصور کنیم که چگونه چیزها در طول زمان تغییر می‌کنند. به عنوان مثال، می توانید الگوهای جرم و جنایت در نقطه داغ را با داده های زمانی مشاهده کنید، مانند تشدید نقاط داغ، نقاط سرد جدید، نقاط داغ جدید و غیره.

مطمئناً، این برای 1٪ است که از ابزار کاوش مکانی-زمانی (4 بعدی) استفاده می کنند. برخی می گویند که ترجیح می دهند از آنها بخواهند خطاهای 999999 خود را برطرف کنند .

با در نظر گرفتن همه چیز، من فکر می کنم مکعب های فضا-زمان 4 بعدی بسیار مرتب هستند.

آیا به تغییر به ArcGIS Pro فکر می کنید؟

ArcGIS Pro چرخ را دوباره اختراع نکرده است، اما یک لیفت صورت ضروری است که نحوه انجام کار شما را تغییر می دهد.

اما در عین حال، GPU شما به نیروی خام برای راه اندازی نرم افزار نیاز دارد.

ArcGIS Pro بخشی از خانواده نرم افزار ArcGIS است . Esri بیش از هر زمان دیگری به خواسته ها و نیازهای شما در انجمن ایده های Esri گوش داده است .

حالا نوبت شماست که اگر می خواهید آن را قبول کنید به من اجازه دهید؟

با یک نظر در زیر به ما اطلاع دهید.