QGIS 3 در مقابل ArcGIS Pro - 35 تفاوت

شش سال پیش، ArcGIS را با QGIS مقایسه کردیم . پاسخ باورنکردنی بود و از این بابت از شما متشکریم.

اما از آن زمان، بازی تغییر کرده است. با این حال، بازیکنان هنوز همان هستند.

Omen of Open Source GIS با QGIS 3 بازگشته است. این در مقابل پیشگام GIS اختصاصی، ArcGIS Pro است.

کمربندت رو ببند.

چرا که امروز شاهد نبردی رودرروی بین غارتگران نرم افزار GIS خواهید بود.

زهر خود را انتخاب کن

فهرست مطالب

 

 

1. سه بعدی
2. رابط
3. سیستم های مختصات
4. کاتالوگ
5. ویرایش
6. تحلیل برداری
7. سنجش از راه دور
8. سرعت
9. جداول
10. آمار
11. تحلیل شطرنجی
12. شبکه ها
13. ETL
14. فیلمنامه نویسی
15. برچسب زدن
16. اتوماسیون نقشه
17. انیمیشن
18. انواع نقشه
19. توپولوژی
20. قابلیت همکاری
21. ژئوکدینگ
22. نمادشناسی
23. LiDAR
24. عناصر نقشه
25. فراداده
26. پایگاه داده
27. نقشه های وب
28. خطاها
29. هزینه
30. موارد اضافی
31. تصویرسازی
32. ساختار فایل
33. جامعه
34. فناوری نوظهور
35. مستندات

 

1 3D – چقدر می تواند خم شود؟

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره

هم QGIS 3 و هم ArcGIS Pro داده ها را به صورت سه بعدی خم می کنند. هنگام آزمایش، می خواستیم ببینیم که هر دو تا چه حد می توانند خم شوند.

QGIS 3 به صورت بومی و بدون پلاگین سه بعدی را ترکیب می کند. به همین ترتیب، ArcGIS Pro داده های سه بعدی را در صحنه های محلی و جهانی ارائه می دهد.

ما متوجه شدیم که QGIS 3 DEM های شطرنجی را مانند این نمایشگر سه بعدی Mount Shasta کنترل می کند.

QGIS 3 Mount Shastaنکته برجسته دیگر اندازه گیری سه بعدی و رندرهای 2.5 در QGIS 3 است. به این ترتیب ارتفاع ساختمان با سایه ها بدست می آید.

ساختمان های سه بعدی ArcGIS آنلایناما وقتی نوبت به ویرایش و تحلیل سه بعدی می رسد، ArcGIS Pro می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. ابزارهای تحلیل دید تعاملی و بصری هستند. کشف ابزارهای تجزیه و تحلیل سه بعدی در GIS مانند – خط دید، سایه و خط افق بسیار سرگرم کننده است.

QGIS 3 فقط از طریق GRASS GIS بازدید دارد. در مقایسه، از ابزارهای سه بعدی در ArcGIS کوتاهی می کند.

همانطور که داده‌های سه بعدی به میزان زیادی گسترش می‌یابند، ArcGIS Pro از QGIS 3 پیشی می‌گیرد. اگر در حال ویرایش، تجزیه و تحلیل یا نمایش چند وصله سه بعدی است که می‌خواهید انجام دهید، ArcGIS Pro با اختلاف بسیار زیادی برنده می‌شود.

2 UI – جنگ های رابط GIS

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره

من فکر می کنم شکسپیر بود که یک بار گفت: «روبان زدن یا روبان نکردن، مسئله این است». همانطور که مشخص است، QGIS 3 و ArcGIS Pro نظرات متفاوتی در مورد نوارها در رابط کاربری دارند.

ArcGIS Pro مانند GIS با مایکروسافت آفیس است. رابط برگه همه ابزارهای شما را مرتب نگه می دارد. وقتی روی آن کلیک می شود، فقط ابزارهای مرتبط را پیشنهاد می کند.

رابط کاربری Esri ArcGIS Proصفحه شروع بیشتر حس داشبورد دارد. به عنوان مثال، می توانید تمام پروژه های مورد علاقه خود را پین کنید. پشته undo/redo سابقه بزرگتری در ArcGIS Pro دارد.

QGIS آن را آشنا نگه می دارد. به همان سادگی که قبلا بود. دکمه‌ها تمیز و تمیز به نظر می‌رسند. اما وقتی آن را با ArcGIS Pro مقایسه می‌کنید، نمی‌توانم کاری نکنم که کمی نامرتب و نامرتب به نظر برسد.

QGIS 3اتصال بیش از حد حساس به نظر می رسد. QGIS 3 دوست دارد پنجره ها را داک کند! انداختن لایه ها در نقشه یک نجات دهنده است.

اگرچه این یک موضوع ترجیحی است، روبان های متنی یک انحراف تازه از همان رابط کاربری قدیمی هستند. به همین دلیل است که ArcGIS Pro برای رابط کاربری کمی برتری پیدا می کند.

3 سیستم مختصات – زمین را صاف کنید

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

با وجود اینکه امروزه بیش از 7000 سیستم مرجع مختصات (CRS) وجود دارد، هر دو QGIS و ArcGIS از کهنه‌کارهای باتجربه برای مدیریت آنها هستند.

اما با دقت گوش کن

رابط جدید در QGIS 3 دو پرنده را با یک سنگ می کشد. نه تنها مرزهای جغرافیایی را پیش‌نمایش می‌کند، بلکه فقط سیستم‌های مختصات مربوطه را نشان می‌دهد. این ایده هوشمندانه پیچ و تاب خوبی برای هماهنگ کردن سیستم ها ایجاد می کند.

qgis 3 مختصات مرجع-سیستم پیش نمایش گستره

ArcGIS Pro از لیفت کامل صورت جلوگیری می کند. در عوض، زرادخانه کامل تری به شما می دهد. برخی از نادرترین پیش بینی های قبیله ای را دارد.

پیش بینی های در حال پرواز استاندارد صنعت هستند و هر دو MVP هستند. امتحان شده، آزمایش شده و درست است. QGIS 3 برای پیش‌بینی‌های بصری خود از ArcGIS Pro جلوتر است.

4 کاتالوگ – کتابخانه ای از داده های GIS

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره 0 ستاره

مرورگر QGIS رفته. ArcCatalog. پاره کردن. در ردلندز، کالیفرنیا به خاک سپرده شد.

در کنار فایل های پوشش آنها، ArcView 3.0، ArcScene، ArcGlobe، Flex، و Avenue. آن ها را به خاطر می آورید؟

زمانی برنامه‌های کاربردی کاملاً مستقل بودند، اکنون فقط سربار هستند.

اسری منسوخ شده

در عوض، QGIS 3 و ArcGIS Pro به طور بومی آنها را در برنامه اصلی خود ادغام می کنند. جای تعجب نیست که هر دو در هر یک از جنبه ها محکم هستند. مانند یک کتابخانه، آنها هنوز همه آن را دارند.

پیش نمایش، سازماندهی و البته ایجاد ابرداده. با وجود این تغییرات عمده، هیچ سطل بازیافتی برای خنثی سازی حذف های تصادفی یافت نمی شود. دلشکسته، منتظر این ویژگی در نسخه بعدی هستم.

یک شکایت بزرگ به دلیل خروج ArcCatalog مستقل است. گاهی اوقات شما فقط می خواهید در اطراف دایرکتوری ها جستجو کنید تا داده های GIS را بیابید. بدون ArcCatalog ، باید یک پروژه ایجاد کنید (یا بدون الگو شروع کنید)، سپس به جستجوی داده ها بپردازید. چرا دردسر؟

5 ویرایش – برش، تاس، فیله، تقسیم، و انفجار!

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 

ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

هم QGIS 3 و هم ArcGIS Pro ویرایش GIS را با ابزارهای ابداعی و بداهه جدید افزایش می دهند. هر کدام به شما امکان می‌دهند تا داده‌های خود را به روش‌های منحصربه‌فرد MacGyver کنید.

ویرایش Divide

خوشبختانه، QGIS 3 مدیریت بهتری را به راس اضافه می کند. ابزارهای snapping آن از نزدیک تجربه کاربر CAD را تقلید می کنند. در حالی که ابزارهایی مانند ردیابی با افست برای جاده ها مفید هستند، ویژگی های بسته شدن در 90 درجه برای دیجیتالی کردن ساختمان ها خوب است.

ArcGIS Pro یک رابط ویرایش متنی نرم اضافه می کند. به جای نقطه و کلیک پیش فرض، گزینه های پیش فرض بسیار متفاوت هستند.

ویرایش ویرایش رئوس

شبکه‌های مرجع به شما کمک می‌کنند تا ویژگی‌های موجود در نقشه را تراز کنید تا بتوانید ویژگی‌ها را بهتر به صورت دو بعدی و سه بعدی دیجیتالی کنید. ویرایش به شکلی بزرگ نمایش را می دزدد. هر دو زهر بیشتری نسبت به قبل دارند.

6 تجزیه و تحلیل برداری – دارای مجوز برای geoprocess

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

در GIS هیچ چیز مهمتر از داشتن ابزار مناسب برای شما نیست. زیرا اگر تنها ابزار شما چکش باشد، تمام دنیا یک میخ است. بنابراین کدام نرم افزار بیشترین تطبیق پذیری را می دهد؟

ArcGIS Pro دارای معدن طلایی از 1500+ ابزار ژئوپردازش در 35 جعبه ابزار است. همه به طور منظم در نوار تجزیه و تحلیل و صفحه ژئوپردازش سازماندهی شده اند.

اما این مجوز است که می کشد. مانند یک فیلم بد جیمز باند، شما را «مجوز پردازش جغرافیایی» می‌دهد.

ArcGIS Pro License Manager

QGIS 3 سنت خود را با بیش از 900 ابزار ژئوپردازش برداری بردار زنده نگه می دارد. به عنوان بخشی از این مجموعه ابزار، می توانید از GDAL، GRASS و SAGA GIS استفاده کنید.

اما شما همچنین می توانید از بیش از 600 افزونه استفاده کنید تا یک پایه محکم از ابزارهای پردازش جغرافیایی اضافی ایجاد کنید. با تعداد زیادی همپوشانی، کمی نامرتب است اما قابل اجرا است.

مخزن پلاگین QGIS

به اندازه کافی عجیب، ابزار اصلی مانند Erase هنوز به مجوز پیشرفته در ArcGIS Pro نیاز دارد. ابزارهایی که واقعاً استفاده می شوند هزینه دارند. اما وقتی صحبت از پردازش جغرافیایی می شود، حجم ابزارها در ArcGIS Pro در مقایسه با QGIS 3 بیشتر است.

شاخص ArcGIS Pro QGIS 3
ابزارهای ژئوپردازش 1500+ ابزار ژئوپردازش 201 ابزار (QGIS 3)
50 ابزار (GDAL)
298 ابزار (GRASS GIS)
361 ابزار (SAGA GIS)
بیش از 900 ابزار در مجموع
مجموعه ابزار 35 جعبه ابزار 25 جعبه ابزار

7 سنجش از دور – غیب را ببینید

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره

هیچ گلوله جادویی در هیچ یک از بسته های نرم افزاری به عنوان یک راه حل کامل سنجش از راه دور وجود ندارد. ArcGIS Pro در مسیر درست قدم برمی دارد. اما در QGIS 3، این فقط یک فکر بعدی است.

لایه تصویر ماهواره ای

QGIS 3 به پلاگین طبقه بندی نیمه خودکار برای سنجش از راه دور متکی است. اگر چه این کمی یک ضربه و از دست دادن است، اما نقطه قوت آن در استخراج و طبقه بندی تصاویر با وضوح درشت است.

در جستجوی یک افزونه استفاده نشده برای تقسیم بندی یا تشخیص اشیا ، دست خالی خواهید ماند.

در حالی که ArcGIS Pro “تغییر بخش متوسط” را ارائه می دهد. خشن است و اشیا همیشه معنادار نیستند. اما هی، حداقل چیزی برای کار کردن با آن است.

ژئوبیا تجزیه و تحلیل تصویر مبتنی بر شی OBIA

به طور کلی، ArcGIS Pro در سنجش از راه دور گام های بزرگی برداشته است. یکی از بزرگترین پیشرفت ها در ArcGIS Pro “تعامل” است. منظور من از این جادوگر طبقه بندی تصاویر آن است.

این افزودنی دست کم گرفته شده است که به شما یک پیش‌نمایش مخفیانه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد قبل از اینکه کاملاً متعهد شوید، پارامترها را تغییر دهید. به همین ترتیب، Esri هوش مصنوعی و چارچوب یادگیری عمیق را اضافه می کند تا بتوانید مدل های شبکه عصبی را آموزش دهید.

8 Speed ​​– سریعترین نرم افزار در غرب

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره

ArcGIS Pro چند رشته ای است، به این معنی که می توانید فرآیندها را اجرا کنید و هنوز هم پاسخگو است. پردازش موازی 64 بیتی در ArcGIS Pro برای عملکرد است. همانطور که در نقشه های خود حرکت می کنید، تصاویر به صورت پاسخگو بارگیری می شوند.

به عنوان مثال، نقشه های پایه AGOL به ویژه سریع بارگذاری می شوند. حتی باز کردن پروژه ها، متوجه خواهید شد که سریعتر احساس می شود.

تصویرسازی arcgis pro

علی‌رغم همه این پیشرفت‌های عمده، QGIS 3 همچنان در اکثر تست‌های سرعتی که ما انجام دادیم، عملکرد بهتری داشت. آخر چگونه ممکن است؟

توسعه دهندگان QGIS 3 را از ابتدا ساختند. فراموش نکنید که هیچ مجوزی برای اتصال به هیچکدام در منبع باز وجود ندارد.

سریعترین نرم افزار در غرب

qgis 3 سرعت

QGIS 3 سریع است. QGIS 3 باعث می شود که نرم افزار GIS سریع سریع به نظر برسد. به طور کلی، شما با سرعت QGIS 3 مواجه خواهید شد.

در اینجا برخی از تست های سرعتی که ما انجام دادیم آورده شده است:

عمل ArcGIS Pro QGIS 3
بافر 16000 امتیاز 3.35 ثانیه 1.40 ثانیه
باندهای کامپوزیت را اجرا کنید 1 دقیقه و 38 ثانیه 34 ثانیه (GDAL)
درونیابی وزنی با فاصله معکوس 1 دقیقه و 24 ثانیه 1 دقیقه و 12 ثانیه

9 جدول – ویرایش، پرس و جو و پیوستن

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

QGIS 3 ابزارهای جدید ویرایش جدول تعاملی را به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، فیلدهای تاریخ دارای تقویم و بولی ها دارای چک باکس هستند. فقط در صورتی که هر چیزی را روی صفحه کلید خود فشار دهید، پر کردن خودکار مقادیر ذخیره شده قبلی را به خاطر می آورد.

Joins و Relate همیشه در QGIS استاندارد بوده است. اما اکنون می توانید از کلیدهای خارجی ترکیبی استفاده کنید. این بدان معناست که شما می توانید روابطی ایجاد کنید که با بیش از یک ویژگی مرتبط هستند.

“فیلتر کردن میزان” در ArcGIS Pro یک ویژگی کم ارزش است که فقط ردیف ها را بر اساس وسعت فعلی شما فیلتر می کند. به جای پرس و جوهای تعریف طولانی با چندین عملگر، می توانید پرس و جوهای تعریف را روی هم قرار دهید. و مشابه QGIS 3، تقویم‌های بازشو نیز استاندارد هستند.

در غیر این صورت، ArcGIS Pro مقادیر احتمالی را معرفی می کند، که به نوعی مانند منطق IFTTT است که در آن یک مقدار به مقدار دیگر وابسته است. مقادیر افزایشی نیز در ArcGIS Pro بسیار ساده تر است.

جمع کننده تقویم جدولی qgis 3

10 آمار – شما نمی توانید آنچه را که نمی توانید اندازه گیری کنید مدیریت کنید

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره

نحوه دروغ گفتن با آمار نقشه ها GIS کجا در آمار وارد عمل می شود؟ من آن را به شکل دیگری بیان می کنم. GIS کجا با استفاده از آمار وارد نمی شود؟

به پتانسیل فکر کنید: زمین آمار ، آمار منطقه ای ، رگرسیون ، و هر نوع نمودار یا نمودار در نقشه.

در QGIS، می توانید نمودارهای اولیه را با “جعبه ابزار نمودارها” بسازید. به عنوان مثال، هیستوگرام، جعبه، نوار، و نمودارهای قطبی مانند این زیبایی در زیر. اگرچه کریجینگ از طریق SAGA GIS در دسترس است، اما به اندازه ArcGIS Pro به نظر نمی رسد.

طرح قطبی

در ArcGIS Pro، این تعامل است که نمایش را می دزدد. برای مثال، روی نقطه ای کلیک می کنید و آن را در نمودار پراکندگی می بینید. انواع نمودارهای جدید مانند ساعت های داده، نمودارهای زمانی، و نقشه های حرارتی تقویم، آمار شما را برجسته می کند.

ابزارهای زمین آماری در ArcGIS Pro به شما احساس غوطه وری بیشتری می دهد. اجازه دهید این را با گفتن اینکه ما از هر نوع “جادوگران” متنفریم، این را پیش فرض بگیرم. اما جادوگر زمین آمار در واقع به شما آموزش می دهد که چگونه کریجینگ را به درستی انجام دهید. بنابراین هنگامی که مدل خود را ساختید، در خروجی احساس اطمینان بیشتری خواهید داشت.

11 تجزیه و تحلیل شطرنجی – تسلط بر شطرنجی

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره

با وجود بیش از 1500 ابزار پردازش جغرافیایی چشمگیر، ArcGIS Pro شما را برای اکثر آنها بدون مجوز قفل می کند. به عنوان مثال، آمار منطقه ای، طبقه بندی مجدد شطرنجی و حتی جبر نقشه نیاز به مجوز Spatial Analyst دارند.

چندین ابزار زمین شناسی و تجزیه و تحلیل زمین مانند ناهمواری در ArcGIS Pro استاندارد نیستند. در عوض، بخشی از ArcHydro است. فقط در QGIS 3 باز کنید و می توانید آنها را در جعبه ابزار GDAL و SAGA مانند مسیر کمترین هزینه پیدا کنید .

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل شطرنجی می شود، هیچ چیز به اندازه کافی برجسته نیست که شما را به استفاده از ArcGIS Pro ترغیب کند. در همین حال، QGIS 3 از امکاناتی برخوردار بود که به وزن طلا می ارزد. زیرا با تقویت‌کننده‌هایی مانند GDAL، GRASS و SAGA برای پشتیبان‌گیری، QGIS 3 فقط ArcGIS Pro را بهتر می‌کند.

تحلیل مسیر کمترین هزینه

12 تجزیه و تحلیل شبکه – فعال کننده اتصال

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره

مدتی طول می کشد تا یک کسب و کار به طور کامل این را بفهمد… اما هر کسب و کاری ماهیتی فضایی دارد. مشتریان ما کجا هستند؟ فروش ما کجاست؟ و چگونه می توانیم بهتر به آنها خدمت کنیم؟ برای پاسخ به هر یک از این نوع سوالات، بهتر است از تحلیل شبکه استفاده کنید .

برای هر تحلیل ساده در زمان رانندگی، QGIS 3 می تواند این مشکل را حل کند. با یافتن “مناطق خدمات” با OpenRouteService (ORS)، می توانید در مورد “دسترسی” مکان ها اطلاعات کسب کنید.

تحلیل شبکه کوتاهترین مسیر

اگرچه QGIS 3 پلاگین Road Graph را حذف کرده است، اما همچنان می توانید از جعبه ابزار تحلیل شبکه به ابزارهای آن دسترسی داشته باشید. برای مثال، برخی از محبوب‌ترین آنها عبارتند از: سریع‌ترین مسیر، مناطق خدماتی و کوتاه‌ترین مسیرها.

اما واقعاً کارهای بیشتری وجود دارد که می‌توانید در مجموعه صیقلی ابزارهای تحلیل شبکه در ArcGIS Pro انجام دهید. به عنوان مثال، می توانید مشکلات تخصیص مکان، ماتریس هزینه OD و مسیریابی خودرو را اجرا کنید. نه تنها می توانید حالت های سفر مانند رانندگی، پیاده روی یا کامیون را تنظیم کنید، بلکه می توانید هر نوع ناوگان را برای تحویل، تعمیر یا حمل و نقل بهینه کنید.

13 ETL – GIS در خلبان خودکار

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

هم ArcGIS Pro ModelBuilder و هم QGIS 3 Graphical Modeler یک لایه رنگ تازه دریافت می کنند. استخراج، تبدیل و بارگذاری (ETL). اسم بازی همینه

ArcGIS Pro ModelBuilder

بی‌صدا، یکی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌ها در QGIS 3، مدل‌ساز گرافیکی است که به شما امکان می‌دهد ورودی‌ها، الگوریتم‌ها و خروجی‌ها را برای خودکارسازی تقریباً هر چیزی با هم ترکیب کنید. الگوریتم فیلتر ویژگی برای ارسال ویژگی ها به پورت های مختلف عالی است و به آن حالت FME می دهد.

طراح مدل QGIS 3

ModelBuilder در ArcGIS Pro نیز توجه زیادی را به خود جلب می کند و به شما امکان می دهد گروه های مدل را گروه بندی کنید، قفل کنید، برچسب بزنید، گسترش دهید و جمع کنید. علاوه بر این، شما ابزارهای منطقی برای شاخه‌بندی مدل‌ها و زمان‌بندی آن‌ها در زمان‌های مختلف دریافت می‌کنید.

در حالی که وظایف در ArcGIS Pro Tasks شامل مراحل از پیش تعیین شده برای یک عملیات تجاری مکرر است. به طور معمول، آنها به مقدار ورودی کاربر برای نیمه اتوماسیون متکی هستند.

14 اسکریپت – آن را در کروز کنترل قرار دهید

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

کتابخانه‌های پایتون کدی است که شخص دیگری نوشته است تا زندگی را برای بقیه آسان‌تر کند. ما به آن کتابخانه‌ها ضربه می‌زنیم، سپس به طور ناگهانی عملکرد تقریباً همه چیز مانند یادگیری ماشین، گزارش‌دهی و نمودارسازی را به دست می‌آوریم.

ArcGIS Pro با Python 3+Conda یک فیس لیفت بزرگ دریافت می کند. هنگام راه اندازی، بسته ها و وابستگی های آنها را در مدیریت بسته نصب، اجرا و به روز رسانی می کنید. به طور پیش فرض، کتابخانه های شخص ثالث مانند SciPy و Pandas از قبل نصب شده اند.

نوت‌بوک‌های ArcGIS بر روی نوت‌بوک‌های Jupyter ساخته شده‌اند تا دانشمندان داده به صورت تعاملی کدنویسی، ویرایش، تجسم و اشتراک‌گذاری را انجام دهند. همچنین قابلیت جدیدی برای افزودن ArcGIS API برای پایتون به نوت بوک Jupyter وجود دارد. استفاده از Jupyter Notebook برای PyQGIS ممکن است، اما کمی مشکل است.

QGIS 3 Python PyQGIS

PyQGIS محیط پایتون داخل QGIS 3 است. وقتی هر مدل گرافیکی را به عنوان یک اسکریپت PyQGIS صادر می کنید، مانند استفاده از یک کد تقلب است. متناوبا، فقط کد پایتون را از تاریخچه پردازش بدزدید و آن را در کنسول پایتون اجرا کنید. خوب است که کاری را شروع کنید.

در نهایت، QT Creator با QGIS 3 نصب می‌شود. این یک برنامه کاربردی جداگانه برای ایجاد یک رابط برای یک پلاگین مخصوص شما است.

بیشتر بخوانید: آموزش رایگان برنامه نویسی GIS: یاد بگیرید چگونه کدنویسی کنید

15 برچسب زدن – یک کلاس کارشناسی ارشد در برچسب زدن

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره

QGIS 3 در حال آموزش یک کلاس Master برای برچسب زدن است زیرا همه چیز به جزئیات مربوط می شود. به‌عنوان مثال، پیام‌های خط‌های منهتن فوق‌العاده صیقلی به نظر می‌رسند.

هنگامی که برچسب‌های همپوشانی دارید، رویکرد سنتی ArcGIS این است که با استفاده از Maplex Label Engine سعی کنید و شکست بخورید یا کلاً به حاشیه‌نویسی تبدیل شوید. در حالی که قرار دادن برچسب دستی آنها در QGIS 3 برای مرتب نگه داشتن هر نقشه مفید است.

نباید با برخی از عملکردهای ArcGIS Pro اشتباه گرفته شود. نشانگرهای متن و شکل، یادداشت های نقشه، فرهنگ لغت برای برچسب گذاری ویژگی های جدید هستند. اما هنگامی که کار در QGIS 3 را شروع می کنید، بهتر از ArcGIS Pro بسیاری از مسائل برچسب گذاری را مدیریت می کند.

برچسب گذاری QGIS 3

16 اتوماسیون نقشه – ماشین چاپ نقشه کاغذی

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره

اتوماسیون نقشه در مورد تبدیل نرم افزار GIS شما به یک ماشین پمپاژ نقشه کاغذی است. ابتدا یک نقشه نواری برای هر وسعت در کتاب نقشه خود بسازید. سپس، نقشه ها را با چرخش و مقیاس مناسب پمپ کنید.

اطلس QGIS

ArcGIS Pro صفحات مبتنی بر داده را فقط به عنوان سری نقشه تغییر می دهد. با QGIS 3 Atlas مطابقت دارد . وقتی این دو را آزمایش می کنیم، هر دوی آنها وظایف خود را به یک اندازه خوب انجام دادند.

ساختن نقشه نواری خود در QGIS 3 یک راه حل بیشتر است زیرا باید پلاگین Polystrip را دانلود کنید. این شایستگی یک ابزار بومی در جعبه ابزار Cartography است.

17 انیمیشن – تیک تیک ساعت

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره

از طریق داده های زمانی است که نقشه ها می توانند زنده شوند. با انیمیشن های نقشه بینندگان را با هیبت و الهام به صفحه نمایش خود بچسبانید. همانطور که مشخص است، برای ایجاد یک تجربه سینمایی در هیچ کدام به مهارت و تمرین زیادی نیاز ندارید.

ما کل تجربه ArcGIS Pro را برای انیمیشن بهتر دوست داریم. می‌توانید هر فریم کلیدی را در صفحه زمانی انیمیشن جستجو کنید. نماد پر آب متحرک فوق واقع گرایانه و درخشندگی با پاسخ به نور احساس هیبت می دهد.

کنترلر موقت جدید نحوه تبدیل شدن به یک انیماتور صندلی راحتی در QGIS 3 است. مشابه ArcGIS Pro، می توانید هر برش از زمان را طی کنید. یک ویژگی منظم، جمع آوری داده ها در طول زمان است. این ویژگی اکنون بخشی از هسته است و در QGIS 3 نسبتاً روان عمل می کند.

esri javascript api windfarm webmap webgl
Esri Javascript API Webmap WebGL

18 نوع نقشه

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

اگر از همان نقشه‌های قدیمی خسته شده‌اید و می‌خواهید کمی چیزها را تند کنید، کدام نرم‌افزار GIS را انتخاب کنید؟

از آنجا که چیزی به نام اضافه بار اطلاعات در نقشه ها وجود ندارد، فقط طراحی بد و انتخاب نوع نقشه مناسب برای کار است.

مدتی پیش، تخمین زدیم که حدود 25 نوع نقشه در صنعت وجود دارد. ما لیست را به 20 کاهش دادیم. در حالی که ArcGIS Pro می تواند 19/20 نوع نقشه را برآورده کند، QGIS 3 نیز 19/20 را برطرف کرد.

نوع نقشه
ArcGIS Pro
QGIS 3
انیمیشن
کارتوگرام (تراکم-برابری)
ایکس
کوروپلث
کانتور
داسیمتریک
نقشه نقطه
کرم شب تاب
نماد فارغ التحصیلی
نقشه حرارت
هگزبین
ایزوکرون
سری نقشه (اطلس)
جریان شعاعی
شماتیک ها
مکعب های فضا-زمان
ایکس
آمار
سطح
جهت برداری
ورونوی

19 توپولوژی – ویرایشگر جدی

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

حتی با استعدادترین ویرایشگرهای داده جدای می توانند خطاهای دیجیتالی مانند زیرشاخه ها، آویزان ها و همپوشانی ها را در هندسه خود معرفی کنند. وقتی صحبت از خطاهای توپولوژی می شود، آیا باید به ArcGIS Pro یا QGIS 3 مراجعه کنید؟ مسیر شما، شما باید تصمیم بگیرید.

ویرایش Planarize

Geometry Checker در QGIS 3 یک پلاگین اصلی برای اعتبارسنجی خطاهای هندسی است. به عنوان یک ابزار توپولوژی درجه یک، تمام عملکردهای مورد نیاز شما مانند یافتن شکاف ها، خود تقاطع ها، برش ها برای حفظ یکپارچگی داده ها را دارد.

در حالی که ArcGIS Pro به همان فرمول برنده خود پایبند است. اما Data Reviewer را اضافه می کند، که مانند داشتن یک بررسی کننده توپولوژی روی استروئیدها است. این سیستم کنترل کیفیت داده ها را برای داده های با کیفیت بالا و مدیریت خطا به صورت خودکار انجام می دهد.

20 قابلیت همکاری – در DNA شما وجود دارد

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

صرف نظر از آنچه در مورد قابلیت همکاری در GIS می گویند. چیز جدیدی نیست اما همیشه چیزهای متفاوتی در قالب ها و انواع فایل ها وجود دارد. بنابراین نرم‌افزار GIS باید با تمام فناوری‌ها هماهنگ باشد و قابلیت همکاری داشته باشد.

قابلیت همکاری در DNA QGIS 3 وجود دارد. از نظر ژنتیکی برای استفاده از فرمت‌های تقریباً GIS از طریق انتخاب طبیعی جغرافیایی طراحی شده است.

FGDB، CAD، NetCDF، GPX، KMZ و اکنون QGIS پشتیبانی از لایه مش را اضافه کرده است که برای مدل سازی علمی مفید است. حتی اگر هنوز هم می‌توانید MXD را وارد کنید، می‌توانید «فایل‌های سبک» Esri را به فرمت QGIS تبدیل کنید.

ArcGIS Pro با افزودن پشتیبانی بومی برای KML/KMZ به طور مستقیم در نمایشگر نقشه، قابلیت همکاری را افزایش می دهد. همین امر در مورد فرمت های فایل CAD مانند فرمت های فایل DGN، DWG و DXF نیز صدق می کند. از آنجایی که Geopackage به استاندارد جدید QGIS 3 تبدیل می‌شود، ArcGIS Pro برای پشتیبانی از GPKG در حال بازی کردن است.

قابلیت همکاری فرمت های GIS

21 ژئوکدینگ – دزدی بزرگ ژئوکدینگ

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره

در QGIS 3، geocoding به صورت متن باز و با استفاده از افزونه OSM Place Search است. OSM Place Search یک پانل با کادر جستجو اضافه می کند. پس از جستجوی یک مکان، به آن آدرس بزرگنمایی می شود. همه چیز بازگردانده شده OpenStreetMap (OSM) از مجوز پایگاه داده باز است.

اگر می‌خواهید یک آدرس را در ArcGIS Pro ژئوکد کنید یا معکوس کنید، Esri بر اساس سرویسی که استفاده می‌کنید، 40 اعتبار به ازای هر 1000 آدرس دریافت می‌کند. قبلاً گفتیم، اما هر سیستم اعتباری باید با یک بطری آنتی اسید همراه باشد.

نکته اصلی فروش ArcGIS Pro این است که می توانید به طور ایمن از آن در پشت فایروال خود استفاده کنید. اگر می خواهید رویکرد متفاوتی برای کدگذاری جغرافیایی در ArcGIS Pro داشته باشید، LocateXT مختصاتی را بر اساس متن نوشته شده ایجاد می کند.

برای هر کاربر تفریحی، QGIS 3 باید کافی باشد. امروزه خدمات ژئوکدرهای زیادی وجود دارد که باید قبل از پرداخت، گزینه های خود را بررسی کنید.

ژئوکدینگ Yankee Stadiuim

22 نمادشناسی – اضافه کردن یک لایه رنگ تازه

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

کارتوگرافی همیشه یک نقطه قوت برای QGIS بوده و هنوز هم همینطور است. به عنوان مثال، رمپ های رنگی، خوشه بندی نقاط و گزینه ذخیره نماد مورد علاقه شما را بهبود بخشیده است. همچنین می‌توانید وصله‌های نماد در افسانه را از طریق مدیر سبک لغو کنید.

اما وقتی صحبت از انتخاب خالص به میان می آید، ArcGIS Pro مجموعه ای در سطح جهانی از نمادها و طرح های رنگی را ارائه می دهد.

نمادشناسی سبک های ArcGIS Pro

وقتی جستجوی STYLX را در پورتال انجام می‌دهید، گزینه‌های سبک مانند آبرنگ، لگو، دزدان دریایی، برش کاغذ، نمد و جوهر قلم بی‌پایان هستند. البته، سبک های لازم در اینجا نیز مانند زمین شناسی، ایمنی عمومی و حمل و نقل هستند.

با وجود پلتفرم اشتراک‌گذاری جدید QGIS 3 ، هنوز نمی‌تواند با چیزی که ArcGIS Pro شما را با آن شروع می‌کند مطابقت داشته باشد. کاربران فقط می‌خواهند بتوانند از نمادهای از قبل موجود انتخاب کنند، بدون اینکه وارد ساخت خودشان شوند.

بستر اشتراک گذاری سبک QGIS 3

اما اگر به دنبال ساخت مجموعه نمادشناسی خود هستید، QGIS 3 یک پلتفرم عالی برای انجام این کار است. هنگامی که پلت فرم اشتراک‌گذاری سبک رشد کرد (زیرا هنوز در مراحل ابتدایی است)، این می‌تواند به پر کردن جای خالی کمک کند.

23 LiDAR – اجازه دهید تشخیص و محدوده نور وجود داشته باشد

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

معرفی: LiDAR در QGIS 3. توسعه ابر نقطه ای که مدت زیادی منتظر آن بودیم.

اگرچه، پلاگین LASTools هنوز قوی است، اما با برچسب قیمت بالایی همراه است. بنابراین داشتن یک گزینه منبع باز واقعی یک حرکت خوب است.

پهپاد LiDAR

اول، ما دوست داریم که بتوانید فایل های LAS و LAZ را بکشید و رها کنید. برخلاف ArcGIS Pro، نیازی به تبدیل به یک فرمت متوسط ​​مانند LASD نیست. از آنجایی که هنوز در حال توسعه است، هنوز یک تن خراب می شود. در حال حاضر، حداقل.

تصاویر ابر نقطه چشمگیر است اما هنوز چیز زیادی برای تجزیه و تحلیل LiDAR ندارد. اگر به نرم افزار منبع باز نیاز دارید، Whitebox GAT را برای آن بررسی کنید.

پهپاد LiDAR Point Cloud Map

یک روز دیگر، یک فرمت اختصاصی دیگر برای Esri با LASD. اما چه بگوییم؟ صفحه نمایش به سرعت رعد و برق است. خراب نمی شود.

و شما می توانید به عنوان یک ابر نقطه، خطوط، یا یک سطح بکشید. زبانه های متنی با قابلیت هایی برای دید، مساحت، حجم، ارتفاع و طبقه بندی مفید هستند.

بیشتر بخوانید: 6 منبع داده رایگان LiDAR

LiDAR Point Cloud

24 عناصر نقشه – کتاب آشپزی از عناصر

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره

کلاه سرآشپز خود را بگذارید. فلش‌های شمال، نوارهای مقیاس، افسانه‌ها، نقشه‌های کلیدی، و خطوط منظم… اینها اجزایی هستند که برای طراحی نقشه‌کشی تاثیرگذار به آن نیاز دارید. همانطور که مشخص است، هر دو ArcGIS Pro و QGIS 3 سرآشپزهای چیره دست در نقشه برداری آشپزی هستند.

در حالی که QGIS 3 یک موتور طرح بندی کاملاً جدید را به جای آهنگساز چاپ اضافه می کند، ArcGIS Pro یک پیش نمایش الگوی نقشه و املای بسیار شایسته را به شما ارائه می دهد. هر دو مجموعه‌های متنوعی از طرح‌ها را ارائه می‌دهند که ترکیبی از عناصر نقشه کلاسیک و مدرن را ارائه می‌دهند .

اما هنوز به نظر می رسد که بین طرح بندی نقشه ها (PAGX و QPT) یا عدم وجود آنها، ارتباط عجیبی وجود دارد. به غیر از معدود موارد موجود در GitHub یا Portal، بسیاری از کاربران فقط باید خود را بدون کار با آنها بسازند.

طرح بندی نقشه QGIS 3

25 فراداده – داغ از مطبوعات

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

من افرادی را می شناسم که از جابجایی بلوک های خاکستری بیشتر از نوشتن متادیتا لذت می برند . اما می‌دانید که آنها برای ابرداده چه می‌گویند – “دیدگاه 20/20 است”. چه نسب، محدودیت های استفاده یا تاریخ ایجاد، ابرداده می تواند شما را از سردردهای جدی نجات دهد.

فراداده GIS

در ArcGIS Pro، شما ابرداده ها را در نمای کاتالوگ (نه در صفحه) ویرایش می کنید. متوجه یک چک کردن املای کاملاً جدید و مفید خواهید شد و همه غلط‌های تایپی دارای خطوط پیچ‌خورده هستند. قبل از شروع ویرایش متادیتا، می‌توانید سبک‌های خود را مانند FGDC، ISO یا فقط توضیحات مورد پیش‌فرض را تنظیم کنید.

به طور کلی، ابرداده با یک طرحواره فراداده رسمی رسمی داخلی، تغییرات اساسی پیدا می کند. اما QGIS 3 کمی رویکرد متفاوت دارد که در آن ابرداده ها را در فایل پروژه ذخیره می کند. بسته به نوع فایل، می توانید در یک QML یا SQLite نیز ذخیره شوید. اما پذیرایی از سبک‌های مختلف ابرداده‌ها کمی عقب‌نشینی کرده بود.

26 پایگاه داده – چیزهای خوب در GeoPackages آمده است

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

QGIS 3 OGC GeoPackage (GPKG) را معرفی می کند که به نوع فایل پیش فرض تبدیل می شود. این در بالای یک ظرف SQLite با مجموعه ای از قراردادها برای بردارها، رسترها، کاشی ها، ویژگی ها، پسوندها و تصاویر ساخته شده است. هنگامی که شما با GeoPackage کار می کنید، مانند نقشه یک پایگاه داده و پایگاه داده یک نقشه است.

ژئوپکیج

پایگاه های جغرافیایی فایل (FGDB) هنوز هم ستون فقرات ArcGIS Pro است. این یک ظرف ذخیره سازی بزرگ برای همه چیز مانند بردارها، رسترها، جداول و کلاس های رابطه است. برای دوخت تصاویر، کاتالوگ شطرنجی و مجموعه داده های موزاییک فرمت های استاندارد هستند.

هر دو پایگاه داده در QGIS 3 و ArcGIS Pro تراکنشی هستند، دارای view و پشتیبانی SQL هستند. اما FGDB یک فرمت اختصاصی است و نوشتن روی آن دشوار است. به همین دلیل است که قالب GeoPackage امروزه به یک استاندارد منبع باز پرکاربرد تبدیل شده است.

27 نقشه های وب – آرواره ها در یک نقشه وب

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره

اگر می خواهید یک نقشه وب بسازید، جمع آوری میدانی انجام دهید، یا داده های معتبر را دانلود کنید، پلت فرم مبتنی بر ابر Esri ArcGIS Online (AGOL) برای شما مناسب است. مقایسه QGIS 3 با Esri دشوار است زیرا AGOL یک پلت فرم آنلاین عظیم است.

AGOL ArcGIS آنلاین

اگر QGIS 3 یک ماهی بزرگ است، پس AGOL مانند Jaws در دنیای نقشه برداری وب است. شما می توانید همه کارها را در ArcGIS Pro و خیلی بیشتر انجام دهید…

ما جنبش منبع باز را دوست داریم. ما حتی از طرفداران سرسخت‌تری از داستان بدبختی هستیم. اما Esri در دنیای نقشه برداری آنلاین سال های نوری جلوتر است. شما نمی توانید این دو را با هم مقایسه کنید.

بیشتر بخوانید: 5 بهترین بسترهای نقشه برداری وب – نبرد وب GIS

انواع نقشه وب ArcGIS Pro QGIS 3
مجموعه میدانی Collector/Survey123 – به جای جمع‌آوری داده‌ها در میدان، می‌توانید با استفاده از Workforce، کارکنان میدانی را به‌صورت بلادرنگ مستقر و مدیریت کنید. QField – برنامه فیلد جمع آوری اطلاعات موبایل برای اندروید با امتیاز 4.6 ستاره.
Input.io – QGIS در جیب شما. بازدید از سایت را با گرفتن داده های میدانی در تلفن همراه یا رایانه لوحی خود ساده کنید.
نقشه برداری وب نقشه های وب LiDAR – در حالی که LiDAR به تازگی در برنامه دسکتاپ اصلی QGIS 3 منتشر شده است، Esri در حال ساخت نقشه های وب ابر نقطه LiDAR با ابزارک های پردازش جغرافیایی سفارشی شده است. QGIS2Web – یک نقشه وب با استفاده از لایه های باز یا Leaflet از پروژه QGIS خود ایجاد کنید.
QGIS Cloud – نقشه‌های خود را از دسکتاپ QGIS بدون نیاز به داشتن سرور شخصی خود منتشر کنید.

28 پادشاه حاکم در 999999

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره 0 ستاره

اگر ArcGIS Pro پادشاه 999999 خطا است، QGIS 3 پادشاه گزارش‌های خرابی است. هنگام آزمایش، هر دوی آنها خیلی تصادف کردند. 🙁 QGIS خراب شد.

خرابی QGIS3

ما همه را دیدیم… صفحه‌های سفید مرگ، پردازش جغرافیایی بدون پاسخ، و خطای وحشتناک 999999. GIS برای افراد ضعیف نیست.

در اینجا برخی از خطاهایی وجود دارد که ما تجربه کردیم:

خطاها ArcGIS Pro QGIS 3
انواع • هنگام افزودن یک افسانه ثابت شد
• خطای 999999 با ابزارهای دسکتاپ GeoAnalytics
▪ هنگام بزرگنمایی با استفاده از طرح ریزی «جهان از فضا» از کار افتاد.
▪ گزارش های تصادف ثابت برای نمایشگر جدید LiDAR

شوکه شدم. شوکه! خوب… آنقدر هم شوکه نیست.

شما با هر دو تنگناهای مساوی خواهید داشت. در حالی که به نظر می رسد QGIS برای حرکت و زوم معمولی شما کمی پاسخگوتر است، ArcGIS Pro دارای گلوگاه های کمتری برای LiDAR و پردازش داده است.

29 هزینه – قیمت GIS

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره
ArcGIS Pro نیم ستاره 0 ستاره 0 ستاره 0 ستاره 0 ستاره

منبع باز برای Esri مانند چیزی است که سیر برای خون آشام ها است. آنچه را که دیگران نمی توانند ببینند. چیزی را بپردازید که دیگران انجام نمی دهند. قبلا گفته بودیم و باز هم خواهیم گفت. “مجوز ژئوفرایند” به نظر فیلمی واقعا بد است. ArcGIS شرور است.

اما بدبینان متن باز می گویند که برای کارهایی که نمی توانید در متن باز انجام دهید به موقع هزینه پرداخت خواهید کرد. در حالی که این تا حدی درست است، QGIS 3 دارای قابلیت های زیادی است. صادقانه بگویم، برخی از آن‌ها برابر یا بهتر از کارهایی هستند که می‌توانید در ArcGIS Pro انجام دهید، مانند پردازش جغرافیایی، نقشه‌برداری و مدیریت داده‌ها.

بگذارید این موضوع را صراحتاً درک کنم: این پستی از شرارت های نرم افزار اختصاصی در مقابل فضایل منبع باز نیست. نیازهای GIS شما در کجا با عملکرد نرم افزار GIS مورد نظر مطابقت دارد؟ در این نقطه از تقاطع، تنها شما، به عنوان یک متخصص GIS، باید تصمیم بگیرید.

بیشتر بخوانید: 13 گزینه رایگان نرم افزار GIS: نقشه جهان را در منبع باز

30 مورد اضافی – افزونه ها و افزونه ها

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره

GIS تنها فناوری است که موضوعات مختلف را با جغرافیا به عنوان یک چارچوب مشترک ادغام می کند. به هیدرولوژی، هوانوردی، حمل و نقل، تغییرات آب و هوایی و شهرهای هوشمند فکر کنید. برای هر برنامه GIS ، جغرافیا همیشه یک پیوند مشترک است.

ArcGIS Pro با همه چیز از مدل‌های استریو، تصاویر مورب، ابزارهای فتوگرامتری ، ویدیوهای تمام حرکتی ، مکعب‌های فضا-زمان و حسگرهای زمان واقعی همه کاره است. از هوانوردی گرفته تا ابزارهای دریایی (هوایی و دریایی)… اگر نمی توانید آن را در خواب ببینید، نمی توانید آن را انجام دهید.

ابر نقطه ای فتوگرامتری

نوآوری QGIS 3 دلیل موفقیت بزرگ آن است. چیزی در مورد نگاه کردن به خلاقیت در بیش از 1000 افزونه آن رضایت بخش است.

فقط یک پلاگین تصادفی مانند Go2StreetView نمای خیابان گوگل را از هر مکانی که روی نقشه کلیک می کنید به نمایش می گذارد. هوشمند، عملی و موثر. چیزی که به ندرت می بینید.

QuickMapServices نقشه های پایه را برای هر مکانی که بزرگنمایی و کوچکنمایی می کنید پیدا می کند. حداقل می توانید OpenStreetMap را برای هر کجای دنیا که هستید دریافت کنید.

QuickMapServices

31 تصویرسازی – موزاییک، ارجاع جغرافیایی، و ترکیب باند

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

Imagery یک روبان اختصاصی در ArcGIS Pro بیشتر برای تنظیم و بهبود ظاهر خود دریافت می کند. در حالی که QGIS 3 نمایش تصاویر را در ویژگی های لایه به طور معمول مدیریت می کند.

ابزار رستر موزاییک سه بعدی

هر دو برای تنظیم ترکیب باند ، نوع نمونه برداری مجدد و نوع کشش برابر هستند. همچنین می توانید همه چیز را از حالت های ترکیبی گرفته تا افزایش کنتراست را تغییر دهید.

در ArcGIS Pro، ارجاع جغرافیایی خودکار همچنان آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی کند. اما ویرایشگر پیکسل فردی مدت هاست که به تاخیر افتاده است. موزاییک های تصویری، ارجاع جغرافیایی ، و تولید کانتور اساساً در هر دو برابر هستند.

arcgis pro georeference

32 ساختار فایل – APRX در مقابل QGZ

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره

QGZ برنامه افزودنی ارتقا یافته برای پروژه های QGIS 3 است. در حالی که APRX برای پروژه های ArcGIS Pro است که شامل نقشه ها، جعبه ابزار، پایگاه داده، پوشه ها و حتی سبک ها می باشد. در حال حاضر، با QGIS 3 سازگار نیست. اما همچنان می توانید MXD ها را از ArcGIS Desktop از طریق MXD2QGS تبدیل کنید.

وقتی MXD را به APRX در ArcGIS Pro تبدیل می‌کنید، یک کپی کربن دقیق نیز ایجاد نمی‌کند. متأسفانه، برخی از خطوط منظم و اشیاء دیگر را از دست می دهد. به خاطر داشته باشید که نمی توانید از APRX به MXD برعکس بروید.

اتصال به پوشه های ریشه آسان تر است و می توانید همه موارد دلخواه خود را تنظیم کنید. اما نقطه ضعف این است که شما هنوز نمی توانید به دایرکتوری ریشه متصل شوید. به طور پیش فرض، باید به دایرکتوری زیر ریشه متصل شوید.

یکی از موارد مورد استقبال ArcGIS Pro، تم تاریک است. برای کار در اتاق هایی با نور محیطی کم و مصرف باتری کمتر خوب است.

نرم افزار esri arcgis pro

33 انجمن – در ارتباط بمانید

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره

همانطور که استیو جابز گفت: شما باید با تجربه مشتری شروع کنید و به عقب بر روی فناوری کار کنید. استیو جابز متوجه شد که وقتی می‌خواهید نیاز مشتری به محصول را مهندسی معکوس کنید، از دست دادن ارتباط با واقعیت بسیار آسان است.

QGIS 3 و ArcGIS Pro چقدر نیازهای مشتریان خود را درک می کنند؟

انجمن ArcGIS Pro QGIS 3

در ArcGIS Pro، می توانید ایده های خود را با ارسال آنها در انجمن Geonet ArcGIS Ideas پیشنهاد دهید . همانطور که جامعه به آن رای مثبت یا منفی می دهد، در نهایت، برخی از ویژگی ها در لیست خواسته های کاربر می توانند بخشی از طرح محصول شوند. Esri ایده‌های دارای رای برتر را پیگیری می‌کند و نحوه ارتباط آنها با جامعه است.

QGIS کاملاً داوطلبانه است و توسط یک کمیته راهبری پروژه (PSC) مدیریت می شود. توسعه از یک نقشه راه پیروی می کند و همه چیز در تغییرات بصری ثبت شده است. همچنین، GIS Stack Exchange مرکز اجتماعی مرکزی برای کاربران QGIS است.

گزارش های اشکال و فضای ایده QGIS را بررسی کنید تا درگیر شوید. بازخورد و بودجه از جامعه می آید. به همین دلیل است که ما همیشه حمایت از بزرگترین و جاه طلبانه ترین پروژه منبع باز GIS جهان را توصیه می کنیم. همین امروز کمک مالی کنید یا مشارکت کنید!

34 فناوری در حال ظهور – اثبات آینده بودن

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره نیم ستاره 0 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره

آنها می گویند زمانی که یک فن آوری جدید بر شما غلت می زند … اگر شما بخشی از غلتک بخار نیستید، بخشی از جاده هستید. در دنیای GIS، غلتک بخار کیست و چه کسی بخشی از جاده است؟

فناوری GIS با سرعت نور در حال حرکت است. در اینجا فقط برخی از مناطقی وجود دارد که می تواند اتفاق بزرگ بعدی باشد.

  • فراگیری ماشین
  • علم داده های مکانی
  • اینترنت اشیا
  • واقعیت افزوده/ مجازی
  • اطلاعات بزرگ
  • نقشه برداری داخلی

آینده برای کسانی است که آن را قبول می کنند. اینها برخی از ابزارهایی هستند که ArcGIS Pro برای به روز ماندن با فناوری های نوظهور استفاده می کند… مجموعه ابزار یادگیری عمیق ، ArcGIS Velocity ، AR Toolkit ، ArcGIS Indoors ، و GeoAnalytics Desktop Tools …

کمی دیر در بازی QGIS 3 یک دونات بزرگ را به دست می آورد که در بیشتر دسته ها برای آینده مقاوم است.

35 مستندات – پازل را حل کنید

QGIS 3 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 0 ستاره
ArcGIS Pro 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره 1 ستاره

به GIS به عنوان یک پازل فکر کنید. شما نمی توانید یک پازل را بدون داشتن تمام قطعات کامل کنید. در غیر این صورت، می تواند مانند راه رفتن یک مایل با یک کفش روی پای دیگر باشد.

کتابچه راهنمای کاربر QGIS 3 برای هر ابزار، اسناد کمکی پیشرفته‌تری دریافت می‌کند. اما فراموش نکنید که QGIS 3 فقط جعبه ابزار خودش نیست. همچنین از GDAL، SAGA GIS و GRASS GIS تشکیل شده است. یکی از پیامدهای آن، اسناد پراکنده، به ویژه برای SAGA GIS است.

در حالی که در ArcGIS Pro، مستندات راهنما کامل است. از آنجا که بسیاری از دانش آموزان در مدرسه با اسری شروع می کنند، مانند دوچرخه سواری است. وقتی اسری را یاد گرفت، هرگز فراموش نشد.

بعلاوه، Esri همیشه در آموزش (رایگان یا پولی) بسیار مهم بوده است. فقط یکی از هر Esri MOOC را بررسی کنید و خواهید دید که چرا.

مستندات

نتیجه

دو غول در حال نبرد سر به سر در یک مسابقه GIS. برخی از ویژگی ها فقط یک طناب زدن بین این دو هستند.

50+ سال قوی Esri در سراسر جهان 4000 کارمند دارد. آنقدر بزرگ است که مردم آن را برای کل حوزه GIS اشتباه می گیرند. اما در مورد قدرت پول نیست. زیرا اسری ارتباط بین مردم و سیاره را درک می کند. Esri در مورد تبدیل جهان به مکانی بهتر برای زندگی است.

برای توسعه بیش از 20 یارد QGIS، برخی گفتند که این سفر غیرممکن است. با این حال اینجا ایستاده است. یک داستان ضعیف کلاسیک که توسط داوطلبانی هدایت می‌شود که برای ساختن چیزی که بسیاری آن را بهترین نرم‌افزار منبع باز GIS می‌دانند، هدایت می‌شود. QGIS 3 نسخه قابل توجهی است. اما هنوز هم جای کار دارد.

امیدوار بودیم که بتوانیم کمی نور بتابانیم.

اکنون می خواهیم آن را به شما تحویل دهیم. چه کسی در گوشه شماست؟ آیا قهرمان گمنام منبع باز (QGIS 3) است؟ یا در Esri ArcGIS Pro راحت می شوید؟

شاید همه چیز را فراموش کرده باشید و با ArcGIS Desktop و QGIS 2 قابل اعتماد باقی بمانید .

لطفا با گذاشتن یک نظر سریع در زیر به ما اطلاع دهید. ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم!