ArcGIS Earth

ArcGIS Earth

ArcGIS Earth دنیایی از امکانات را برای هر کسی از دانش آموزان اولیه تا حرفه ای ها، از دانش آموزان تا معلمان باز می کند. این مانند Google Earth است، اما با داده های بسیار بیشتر و سایر ویژگی های کلیدی.

این راهنمای مبتدی به شما کمک می کند تا به راحتی در برنامه پیمایش کنید و مسیر خود را برای کاوش در جهان آغاز کنید .

برخی از ویژگی های کلیدی این برنامه کاربردی مستقل را با استفاده از نکاتی در مورد نحوه استفاده از آن کشف کنید.

این راهنما برای کمک به مبتدیان طراحی شده است تا با ArcGIS Earth شروع کنند و مانند یک حرفه ای از آن استفاده کنند . شما یاد خواهید گرفت که این برنامه چیست، چگونه کار می کند و برخی از ویژگی های منظم آن. بیا شروع کنیم.

ArcGIS Earth چیست؟

ArcGIS Earth یک برنامه مستقل است که به شما امکان تجزیه و تحلیل، تجسم و به اشتراک گذاری داده های خود را می دهد. هر کسی می تواند از آن برای نقشه برداری، تجزیه و تحلیل فضایی پایه و تجسم جغرافیایی داده های جغرافیایی استفاده کند. همچنین برای مدیریت و انتشار پروژه های GIS استفاده می شود. ArcGIS Earth را می توانید به صورت رایگان از وب سایت Esri دانلود کنید.

برج ایفل ArcGIS Earth

اصول اولیه شروع

ArcGIS Earth پلتفرمی است که به شما امکان می دهد تجزیه و تحلیل فضایی را انجام دهید و نتایج را در قالب های مختلف مانند نقشه ها، نمودارها و سه بعدی تجسم کنید. شما می توانید از این نرم افزار برای مقاصد مختلفی مانند:

 • ایجاد نقشه در محیط سه بعدی
 • مشخص کردن ویژگی ها و مختصات lat/long
 • شکل های زمین را در سطح زمین مشاهده کنید
 • انجام تجزیه و تحلیل GIS بر روی مجموعه داده ها
 • ادغام داده های جانبی

همچنین می‌توانید از این نرم‌افزار برای مشاهده داده‌های خود به روش‌های مختلف مانند نمای پویا روی سطوح زمین استفاده کنید. همه این موارد با استفاده از ArcGIS Earth امکان پذیر است. اما قبل از اینکه به نحوه استفاده از نرم افزار بپردازیم، اجازه دهید به برخی از اصول اولیه شروع کار نگاهی بیندازیم.

ابزار

از انجام تجزیه و تحلیل دید تا ایجاد و اشتراک گذاری عکس های دارای برچسب جغرافیایی ، در اینجا برخی از ابزارها و عملکردهای کلیدی برای کمک به شما در کار در ArcGIS Earth آورده شده است.

 • ابزار اندازه گیری اولیه
 • تجزیه و تحلیل دید مانند ابزارهای خط دید و دید
 • ابزار نمایه زمین
 • عکس های دارای برچسب جغرافیایی را ایجاد و به اشتراک بگذارید
 • مکان‌ها را جمع‌آوری، ویرایش و به اشتراک بگذارید
 • پشتیبانی از GPS

اگرچه شباهت های زیادی با Google Earth دارد، اما نمای خیابان داخلی ندارد، بنابراین نمی توانید نمای واقعی را در سطح جاده دریافت کنید. اما اگر یک کلید Google API دارید، امکان ادغام آن در ArcGIS Earth وجود دارد.

ArcGIS Earth Viewshed

لایه های داده

ArcGIS Earth دسترسی به مرور فایل های محلی را فراهم می کند . به عنوان مثال، می توانید داده های خود را در هر یک از قالب های زیر بارگذاری کنید:

 • بسته های صحنه موبایل (MSPK)
 • KML/KMZ
 • بسته های کاشی
 • بسته های لایه صحنه (SLPK)

اما علاوه بر فایل‌های محلی، می‌توانید از طریق Esri مانند Living Atlas of the World یا ArcGIS Online به مجموعه‌ای از داده‌ها از منابع آنلاین نیز دسترسی داشته باشید .

با دسترسی به این حجم از داده ها، مانند این است که دنیا را با چشمان و دستان خود تجربه کنید و از حواس خود برای یافتن راه خود استفاده کنید. اگرچه از جداول ویژگی ها پشتیبانی نمی کند ، اما می توانید به صحنه های وب، خدمات نقشه، خدمات تصویر، خدمات صحنه و خدمات ویژگی دسترسی داشته باشید.

داده های ArcGIS Earth

ادغام سه بعدی

ممکن است جهان را به عنوان یک نقشه تخت غول پیکر تصور کنید. اما اگر آن را به عنوان یک دنیای سه بعدی در نظر بگیرید، می توانید درک بسیار بهتری از آنچه در حال وقوع است داشته باشید.

یکی از ویژگی های کلیدی که ArcGIS Earth را به یک نمای جهانی تعاملی تبدیل می کند، ادغام سه بعدی و رندر واقعی آن است.

اما ممکن است برای یافتن چیزی که به دنبالش هستید کمی جستجو بکنید. ArcGIS Online داده های سه بعدی را از منابع مختلف در اختیار شما قرار می دهد. اما یافتن آنچه می خواهید می تواند یک چالش باشد.

اگرچه این فناوری در حال بهبود است، اما در مقایسه با Google Earth، ساختمان‌ها یا شبکه‌های سه بعدی زیادی پیدا نخواهید کرد. اما هنوز هم یکی از بهترین برنامه های سه بعدی ما برای نقشه برداری است.

ArcGIS Earth

برنامه ArcGIS Earth

ArcGIS Earth یک ابزار قدرتمند است که به شما کمک می کند داده های GIS خود را تجسم، کاوش و به اشتراک بگذارید. شروع کار آسان است و می توانید از آن در هر جایی حتی در تلفن همراه استفاده کنید

این برنامه در حال حاضر بر روی پلتفرم های iOS ، اندروید و ویندوز در دسترس است. علاوه بر این، می توانید از طریق اپ استور یا گوگل پلی دانلود کنید.

با استفاده از نمایشگر لمسی، می‌توانید با یک انگشت حرکت دهید، حرکت دهید، یا بزرگ‌نمایی کنید. اگر از دو انگشت استفاده می کنید و به سمت بالا یا پایین بلغزانید، نمای خود را برای نمایش سه بعدی کج می کنید .

همچنین امکان ضبط آهنگ های GPS وجود دارد که اگر در میدان هستید می تواند ابزار مفیدی باشد. پس از آن، می توانید به عنوان KMZ برای سایر کاربردها در هر نرم افزار GIS صادر کنید.

نتیجه

با ArcGIS Earth، دنیا صدف شماست! این یک پلت فرم نوآورانه با طیف وسیعی از امکانات است.

برای مثال، می‌توانید نقشه‌های تعاملی را با استفاده از سه بعدی، طیف وسیعی از ابزارهای تجزیه و تحلیل ایجاد کنید، یا حتی آنها را با تلفن همراه خود ببرید.

یکی از بزرگترین مزایای آن ادغام آن با ArcGIS Online است. از آنجایی که شما می توانید به این درگاه داده عظیم GIS دسترسی داشته باشید، می توانید به صدها مجموعه داده مانند Living Atlas of the World دسترسی داشته باشید.

آیا ArcGIS Earth را امتحان کرده اید و نظرتان در مورد آن چیست؟ لطفا نظر خود را در فرم نظرات زیر با ما در میان بگذارید.