ArcGIS Indoors چیست؟

Esri اخیراً افزونه جدیدی را به خط تولید ArcGIS خود اضافه کرده است که نقشه برداری ، مدیریت منابع و داده های تحلیلی را در فضای بسته انجام می دهد. علاوه بر این ، با یک سیستم موقعیت یابی داخلی (IPS) تکمیل می شود ، که امکان پیدا کردن روش یافتن در زمان واقعی در داخل ساختمان ها را فراهم می کند.

 

ArcGIS Indoors چیست؟

ArcGIS Indoors یک سیستم GIS جامع است که برای فعال سازی فضاهای داخلی و بهینه سازی عملیات تجاری طراحی شده است. با استفاده از فناوری دقیق نقشه برداری و موقعیت یابی در محیط داخلی ، شرکت ها به اطلاعات موردنیاز برای دستیابی به بازدهی گردش کار خود به سطح بعدی دسترسی پیدا می کنند.

ArcGIS Indoors به ​​شما امکان می دهد یک نقشه داخلی یا دیجیتالی 2D یا 3D از ساختمان خود ایجاد کنید ، تمام اتاق ها و امکانات رفاهی را تجسم کنید. این سیستم با ارائه بینش های پیشرفته در مورد مدیریت منابع و فرایندهای کاری ، به کلیه ذینفعان یک شرکت یک تصویر عملیاتی مشترک ارائه می دهد.

کارمندان این قدرت را دارند که با محیط کار خود به طور فعال تری تعامل داشته و به راحتی چهره به چهره با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با افزایش شفافیت در محل کار و تشویق به مشارکت طرفین ، می توان بازده و بهره وری گردش کار را افزایش داد.

 ArcGIS Indoors برای محل های کار هوشمند امکان استفاده از موارد مختلف ، بهبود کارایی و شفافیت عملیات را فراهم می کند

 

قابلیت های اصلی ArcGIS Indoors عبارتند از:

  • نقشه های داخلی 2D / 3D دیجیتال
  • هوشمند سازی ساختمان و برنامه ریزی منابع
  • مدیریت حوادث
  • گزارش و نگهداری مشکل
  • موقعیت یابی داخلی و راه یابی موبایل
  • داده های تحلیلی

 

ایجاد محل کار هوشمند در همه صنایع

سوار شدن بر موج بعدی دیجیتال سازی برای ادامه کار و جذب استعدادهای جوان برای مشاغل بسیار مهم است. نیروی کار جوانتر از بومیان دیجیتال تشکیل شده است ، و آنها می خواهند محل کار ایده آل آنها نیز از نظر فنی یکپارچه شود – یک محل کار هوشمند.  

مفهوم یک محل کار هوشمند استفاده از فناوری های نوآورانه برای بهبود جریان اطلاعات ، افزایش کارایی و تسهیل عملیات روزانه است. مدیریت و همچنین کارمندان از نظر فنی با محیط کار خود ارتباط برقرار کرده و با آن درگیرند.

ArcGIS Indoors یک راه حل جدید است که این امکان را در بسیاری از زمینه های مختلف کار و در صنایع مختلف مانند حمل و نقل ، بهداشت و درمان ، دانشگاه های شرکتی یا امنیت فراهم می کند.

 موارد استفاده از نمونه برای ArcGIS Indoors

راه یابی موبایل

بیماران می توانند از طریق برنامه تلفن همراه خود را بر روی نقشه قرار دهند و به صورت جداگانه به ملاقات های خود بروند. در نتیجه ، آنها با پرسیدن راهنمایی کارکنان را از کار در کارهای اصلی خود باز نمی دارند.

مسافران در فرودگاه ها می توانند مسیری را که در نقشه دیجیتال نشان داده شده است ، به دروازه سمت راست دنبال کنند. به خصوص در فرودگاه های بزرگ بین المللی یا در صورت وجود یک بازه زمانی محدود برای پروازهای اتصال ، این می تواند اضطراب را کاهش دهد و تجربه فرودگاه را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

 

بهینه سازی استفاده از منابع

یک پرستار در بیمارستان به دنبال صندلی چرخدار خالی است تا بیمار کم تحرک را به درمان خود منتقل کند. سیستم ArcGIS Indoors موقعیت های واقعی و وضعیت در دسترس بودن هر صندلی چرخدار را به کارکنان ارائه می دهد. پس از رزرو صندلی چرخدار ، آنها می توانند به راحتی به آنجا پیمایش کنند و آن را تحویل بگیرند.

 

مدیریت حوادث

در صورت بروز حادثه ای در داخل ساختمان ، به عنوان مثال فردی سقوط می کند و به کمک پزشکی نیاز دارد ، شاهدان می توانند اولین عوامل پاسخ دهنده یا تیم های اضطراری را هشدار دهند و مکان خود را به اشتراک بگذارند. پاسخ دهندگان ابتدا به نوبه خود می توانند محل حادثه را روی نقشه مشخص کنند ، به آن دسترسی پیدا کنند و کمک های اولیه را خیلی سریعتر انجام دهند.

 

گزارش و نگهداری مشکل

یک کارمند دفتر متوجه می شود که یکی از وسایل روشنایی اتاق جلسات از سقف خارج می شود. کارمند از آن عکس می گیرد ، آن را به همراه یادداشتی در مورد تشریح مشکل در برنامه شرکت بارگذاری می کند و محل دقیق آن را روی نقشه مشخص می کند. سپس یک تکنسین بلافاصله توسط سیستم مطلع شده و به کار خود منصوب می شود.

 

داده های تحلیلی

با استفاده از فناوری موقعیت یابی داخلی ، می توان داده های تحلیلی ارزنده ای مانند الگوهای جریان پا ، زمان سکونت و فرکانس ها را بدست آورد. این جریان داده های ناشناس باعث افزایش آگاهی موقعیتی از نحوه حرکت افراد در داخل ساختمان ها می شود و می تواند برای بهبود برنامه ریزی چیدمان مورد استفاده قرار گیرد.

 

این موارد تنها چند مورد استفاده از ArcGIS Indoors است که می تواند با صرفه جویی در وقت و هزینه و افزایش راحتی و شفافیت ، کارایی و بهره وری را بهبود بخشد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید