Covid-19 دوره جدیدی را در خدمات دولتی آغاز می کند

شهر هوشمند

Blur people at orchard road in singapore - sunflare effect filter


آینده دولت های محلی در طیف وسیعی از خدمات به دلیل Covid-19 تغییر شکل می یابد.

Covid-19 مشاغل مختلف را مجبور به تجدیدنظر در نحوه عملکرد خود کرده است ، با شیوع این بیماری همه گیر باعث حرکت به سمت تجارت الکترونیکی ، کار از راه دور و تحول دیجیتال می شود تا از کارمندان و مشتریان در برابر سرایت محافظت کند. هنگامی که تاریخچه همه گیر نگاشته می شود ، همچنین ثبت می شود که Covid-19 تغییر مشابهی را در نحوه عملکرد دولت های محلی – به ویژه در مورد خدمات شهروندان – تسریع می کند.

 

روزهای شهروندانی که در صف های طولانی برای پرداخت صورتحساب ، حل و فصل اختلافات و یا درخواست برنامه های کمک در انتظار بودند ، کم رنگ می شود. دولت ها از فن آوری های نوظهور برای افزایش برنامه ریزی و کیفیت خدمات بیشتر استفاده می کنند – که در نهایت راه را برای فعالیت های کارآمدتر هموار می کند.

 

در اینجا نگاهی داریم به تحولاتی که در پی Covid-19 در حال تغییر شکل دادن آینده دولت های محلی هستند.

 

دوره جدید خدمات شهروندی

 

انتظارات روزافزون شهروندان برای راحتی ، کارآیی و صرفه جویی در دیجیتال تقریباً در همه جنبه های زندگی مدرن به طور طبیعی در حوزه دولت گسترش یافته است. هنگامی که یک وعده غذایی ، سواری ، کتابخانه ای پر از ادبیات ، طیف وسیعی از مجموعه های تلویزیونی پر زرق و برق و دنیایی از پادکست های جذاب همه در دسترس شهروندان است ، انتظار دارند خدمات شهری نیز باید باشد.

بیگ تک در حال حاضر نقش اصلی را در حمایت از دیجیتالی سازی دولت بازی می کند

در واقع ، این انتظارات از زمان همه گیری Covid-19 بیشتر شده است ، که باعث می شود مردم حتی بیشتر به فناوری دیجیتال برای کار ، یادگیری ، تعاملات اجتماعی ، سرگرمی و تقریباً هر آنچه که در این بین قرار دارد اعتماد کنند. طبق نظرسنجی چند کشور توسط Accenture در سال 2019 ، 67 درصد از شهروندان می خواهند دولت هایشان دسترسی به خدمات دیجیتال را آسان تر کنند ، در حالی که 51 درصد گفتند که اگر از طریق تنها پورتال آنلاین. با حرکت به جلو ، می توانیم انتظار داشته باشیم که دولت های بیشتر شهرها و ایالتی توانایی های خود را در زمینه پرداخت های الکترونیکی ، برنامه های آنلاین برای خدمات حیاتی و درگیر کردن شهروندان از طریق سیستم عامل های دیجیتالی گسترش دهند.

 

بیگ تک در حال حاضر نقش اصلی را در حمایت از دیجیتالی سازی دولت ایفا می کند. مایکروسافت، آمازون و گوگل همه نورد از خدمات ابر به طور خاص برای سازمان های دولتی، و به عنوان شهرستانها بیشتر، کشورهای، و محلات تسریع تحولات دیجیتال خود، این شرکت ها می شود به خوبی می چرخاند خواهد برای دیدار با تقاضای رو به رشد.

 

تعمیر و نگهداری جاده ها و زیرساخت ها

 

در حالی که بسیاری از افراد بیش از نیمی از سال را بدون نیاز به رفت و آمد به محل کار خود طی کرده اند ، اما همه آنها بیش از حد با خطرات خیابان ها و بزرگراه های مسدود شده ، چاله ها و سایر خطرات جاده ای و سایر استرس ها و ناراحتی های دیگری که یک سفر غیربهینه ممکن است به همراه داشته باشد آشنا هستند. خوشبختانه ، پیشرفت در فناوری ، جاده ای را برای سفرهای نرم تر هموار می کند.

 

Autotech یک نمونه برجسته است: سنسورهای داخل خودرو ، مبتنی بر فن آوری های لمسی ، از قبل قادر به جمع آوری اطلاعات عملی در مورد ویژگی های جاده هستند – مانند کیفیت جاده ، لغزندگی و موارد دیگر – که می تواند شهرداری ها و مقامات راه را به خوبی مطلع کند و نیاز را به حداقل برساند. برای کارگران شهرداری به صورت دستی داده های نگهداری در جاده ها را جمع آوری کند.

 

با بینش لمسی ، شهرها می توانند روند ترافیک را تجزیه و تحلیل کنند ، خطرات را در زمان واقعی تشخیص دهند ، به موقع تعمیر و نگهداری جاده ها را انجام دهند ، نقشه پریشانی های جاده را بردارند و برآورد چسبندگی را برای پیش بینی و جلوگیری از خرابی و موارد دیگر انجام دهند. با بهره گیری از این داده ها ، شهرها می توانند فوری ترین پروژه های ترمیم زیرساخت ها – تقویت اقتصاد محلی و کیفیت سفرهای مسافران را در اولویت قرار دهند.

 

تصفیه دیجیتال آب و فاضلاب

 

فناوری های آب دیجیتال – از جمله حسگرهای اینترنت اشیا and و تجزیه و تحلیل داده ها – در حال افزایش است ، با تحقیقات Bluefield که پیش بینی کرده است از این سال تا سال 2030 ، 92.6 میلیارد دلار در آب دیجیتال سرمایه گذاری کند.

 

چنین فناوری هایی به شهرها امکان می دهد تا تأمین آب خود را در زمان واقعی کنترل کنند ، هرگونه زیرساخت آب را تشخیص داده و به سرعت برطرف کنند و مدیریت منابع را بهینه کنند. به عنوان مثال، نوآوران فناوری آب مانند گروه آراد اند توسعه از راه دور نظارت هر متر آب در یک شبکه را در زمان واقعی به هر ناهنجاری AI محور، راه حل های مبتنی بر وب برای حرفه ای مدیریت آب، با هشدار آنی تا مقامات به سرعت به آنها بپردازند.

 

قابلیت های بهتر نظارت بر آب حتی می تواند به مبارزه با این بیماری و همه گیرهای آینده کمک کند. به عنوان مثال ، محققان دانشگاه بن گوریون در اسرائیل روشی را برای شناسایی آثار ویروس کرونا در سیستم های فاضلاب ایجاد کرده اند – رویکردی که می تواند به مقامات کمک کند تا نقاط ویروس را مشخص کرده و میزان مرگ و میر را بهتر درک کنند.

 

جمع آوری زباله دقیق تر

 

شهرها می توانند نه تنها برای مدیریت فاضلاب ، بلکه همچنین برای مدیریت پسماندهای روزمره شهروندان از ابزارهای پیشرفته و کارآمد بهره مند شوند.

 

به طور سنتی ، شهرها زباله ها را طبق مسیرهای ثابت جمع آوری می کنند. اما یک رویکرد پویاتر – به عنوان مثال سطل های زباله و کامیون های مجهز به حسگر – می تواند به طور قابل توجهی مدیریت پسماند را بهبود بخشد. با استفاده از اینترنت اشیا ، مقامات مدیریت پسماند می توانند با توجه به حجم زباله در سطل های زباله ، مسیرهای بهینه را شناسایی کنند. این یک لوله رویا نیست: شرکت هایی مانند شرکت شرکت اسلواکی Sensoneo در حال حاضر قادر می سازد شهرستانها به مانیتور و برنامه ریزی راه بهتر زباله با استفاده از حسگرها، API های باز، تجزیه و تحلیل داده ها، و مش-توپولوژی شبکه – رانندگی کردن هزینه های جمع آوری زباله های 30 درصد و با کاهش احتقان میزان انتشار دی اکسید کربن را تا 60 درصد کاهش می دهد.

 

آینده شهری هوشمندانه تر

 

فن آوری های دیجیتال در حالی که نیازهای بسیار مهمی وجود دارد ، در حالی که تعداد بیشتری از شهرها (و شهروندان آنها) ارزش راه حل های ابتکاری برای به روزرسانی عملیات دولت محلی و بهبود خدمات شهری را مشاهده می کنند ، در حال اثبات قدرت خود هستند.

 

Covid-19 تأثیرات گسترده ای بر شهروندان و دولت های آنها داشته است. از مهمترین نتایج این است که انتظارات برای بهره وری دیجیتالی را تقویت کرده است – تحولی که باعث خواهد شد دولت های محلی بیشتر به راه حل های پیشرفته برای همه چیز ، از خدمات دیوان سالاری گرفته تا جمع آوری زباله تا مدیریت زیرساخت ها روی بیاورند. در واقع ، دولت های محلی هرگز دیگر مانند گذشته نخواهند بود.

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید