ویژگی QGIS2Web

QGIS2Web: یک نقشه وب از QGIS منتشر کنید

QGIS2Web GIS دسکتاپ شما را می گیرد تا آن را به صورت تعاملی برای وب منتشر کنید. اگر سرور خود را دارید، این افزونه تمام فایل های پشتیبانی مورد نیاز خود را بدون نصب نرم افزار سمت سرور ایجاد می کند.

نه تنها جنبه های نمادشناسی و نقشه برداری دسکتاپ QGIS فعلی شما را تکرار می کند، بلکه شما می توانید یک نقشه وب را به لایه های OpenLayers، Leaflet یا Mapbox GL JS صادر کنید.

علاوه بر این، می‌توانید نقشه وب را طوری تنظیم کنید که دارای پنجره‌های بازشو، خوشه‌ها و انواع ویژگی‌ها و ویجت‌ها باشد تا آنها را برای مخاطبان خود جذاب‌تر کند .

اگر می خواهید نحوه انتشار یک نقشه وب از دسکتاپ QGIS را یاد بگیرید، بیایید نگاهی دقیق تر به پلاگین QGIS2Web بیندازیم .

افزونه QGIS2Web را نصب کنید

ابتدا باید افزونه QGIS را دانلود و نصب کنید. با رفتن به منوی “Plugins” در بالای دسکتاپ QGIS می توانید یک افزونه را دانلود کنید.

افزونه ها > مدیریت و نصب افزونه ها…

افزونه QGIS2Web را جستجو کنید . هنگامی که افزونه را در مخزن پیدا کردید، آن را دانلود، نصب و فعال کنید.

افزونه QGIS2Web

نحوه استفاده از افزونه QGIS2Web

اساساً هدف این افزونه این است که تمام لایه های نقشه شما را بگیرد و تمام فایل های پشتیبانی را برای ساخت یک نقشه وب ایجاد کند. اگر سرور خود را دارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را آپلود کنید.

برای دسترسی به افزونه QGIS2Web، می‌توانید آن را در منوی افقی بالا در زیر «وب» پیدا کنید.

وب > QGIS2Web > ایجاد نقشه وب

با این کار فرمی ظاهر می‌شود که باید آن را پر کنید. مجموعه‌ای از سفارشی‌سازی‌ها از جمله موارد زیر در دسترس هستند:

  • لایه ها و گروه ها برای نمایش
  • یک دکمه رادیویی برای نوع OpenLayers یا Leaflet
  • انتخاب بیس مپ
  • مسیر صادرات داده
  • برچسب های فیلدهای بازشو
  • سطوح مقیاس/زوم

علاوه بر این، چندین ویجت نیز برای اضافه کردن به نقشه وب خود در دسترس است. به عنوان مثال، این شامل همه چیز از ابزار اندازه گیری، جستجوی لایه، لیست لایه، جستجوی آدرس، نمایش پنجره های بازشو و هایلایت در حالت شناور است.

نقشه وب صادرات QGIS2Web

هنگامی که همه تنظیمات را تأیید کردید، روی “Export” کلیک کنید. در مرحله بعد، یک بسته نقشه وب در محل پوشه ای که انتخاب کرده اید می سازد. پس از اتمام صادرات، تمام محتویات و تنظیماتی را که انتخاب کرده اید در یک پوشه بسته بندی می کند.

پوشه حاوی تمام فایل ها و پوشه های پشتیبانی کننده است. به عنوان مثال، همچنین حاوی هر گونه تصویر، لایه، منبع و سبک است. اما یک فایل فهرست نیز دارد که تمام HTML نمایش داده شده روی صفحه را دارد.

اگر روی فایل index.html دوبار کلیک کنید ، مرورگر شما باز می‌شود و همه چیز را از تنظیمات شما از افزونه QGIS2Web نمایش می‌دهد. از اینجا، شما باید محتویات را از QGIS2Web در وب سرور خود آپلود کنید تا عموم بتوانند نقشه وب جدید شما را مشاهده کنند.

نتیجه

QGIS2Web یک افزونه ساده برای QGIS است که به شما امکان می دهد نقشه خود را صادر کنید تا بتوانید بدون هیچ گونه مهارت برنامه نویسی آن را به صورت تعاملی در وب مشاهده کنید. اگر وب سرور خود را ندارید، QGIS Cloud این سرویس را با نسخه رایگان در دسترس ارائه می دهد.

با استفاده از این ابزار می توانید پروژه های QGIS خود را به یک نقشه وب تعاملی تبدیل کنید. اما می توانید ویژگی های دیگری را نیز به آن اضافه کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید رنگ‌ها، فونت‌ها، لایه‌ها و فیلدهای داده مرتبط یا ابرداده را تغییر دهید تا کاربران شما به آن دسترسی داشته باشند.

QGIS2Web 10 افزونه برتر در مخزن است و دارای میانگین امتیاز بیش از 4 با بیش از 450 رأی است. آیا از QGIS2Web استفاده می کنید؟ لطفاً با یک نظر در زیر به ما اطلاع دهید که چه چیزی را دوست دارید / دوست ندارید.

مشترک شدن در